Plastická operace břicha

Pevné ploché bříško – to by chtěl asi každý. Ovšem čas, těhotenství nebo velká redukce váhy mohou zanechat na těle své stopy: povolená a převislá kůže, tukový val, rozestoupené břišní svaly, strie, pokleslý genitál. Dovolená na pláži v plavkách, intimní život nebo třeba jen upnutější tričko vám způsobují stres a psychické nepohodlí. Nerezignujte, umíme pomoci.

Plastika břicha

(abdominoplastika)

Co umí plastika břicha

Plastika břicha – abdominoplastika – je velmi široký pojem a zahrnuje více různých postupů, jejichž společným cílem je zlepšení celkového vzhledu krajiny břicha, boků a případně i genitálu.

Základem operace je odstranění nadbytečné kůže a tuku na přední straně břicha a vypnutí kůže směrem dolů. Pokud to indikace vyžaduje, sešijí se rozestouplé přímé břišní svaly, tzv. diastáza, nebo se odstraní menší pupeční kýla. Téměř vždy je nutné také přemístit pupík, aby odpovídal nové anatomii střední části těla.

Řez je veden zpravidla vodorovně v podbřišku pod linií bikin, což zajistí decentní skrytí jizvy v prádle. Někdy je třeba přidat i svislý řez, kterým se odstraní více kůže – tuto techniku užíváme hlavně po velkém zhubnutí a nazáváme ji abdominoplastikou typu fleur de lis (list lilie podle tvaru řezu, který připomíná list lilie)

Méně rozsáhlou alternativou plastiky břicha je tzv. miniabdominoplastika, která řeší pouze spodní část břicha – v oblasti podbřišku je odstraněn podkožní tuk, přebytečná kůže, případně sešita diastáza. V tomto případě vzniká jen vodorovná jizva těsně nad ochlupením a není nutné dělat jizvu kolem pupku a provádět jeho přesunutí. Indikace pro tuto techniku jsou omezené.

Výsledkem abdominoplastiky je také modelace pupíku do takového tvaru, který odpovídá pupíku mladému – oválný a svisle orientovaný pupík, který je více „sexy“, než pupík zploštělý. (Více k tématu sexy pupík na mém blogu).

Abdominoplastiku lze pro lepší výsledek kombinovat s liposukcí, díky níž dojde k odstátí přebytečného tuku na břiše a bocích a lepší konturování krajiny břicha. Liposukce jako kombinace výkonu má určité limity, zejména to, že kombinace řezu a uvolnění kůže s odsátím v tukové vrstvě zdvojnásobuje rozsah traumatu tkání a může být tak riziková pro hojení kůže. Proto rozsah odsátí není vhodné přehánět a spíše doporučuji po takové abdominoplastice s odstupem asi 6 měsíců provést další liposukci, čímž se ev. zbytky tuku doodstraní.

Někdy je abdominoplastika součástí komplexního Body Liftu – operace modelující a zevňující kontury těla po masivní redukci hmotnosti.

V každém případě je plastika břicha operací, která probíhá v celkové anestezii a vyžaduje delší a poctivou rekonvalescenci. Výsledek však stojí za to, zejména když pacientka po abdominoplastice pokračuje v cvičení a zpevňování postavy jako na fotografii níže (jedná se  klasický příklad základní abdominoplastiky s liposukcí v našem provedení – klientka po jednom těhotenství s nadbytkem kůže a tuku. na břiše. Zákrok byl doplněn 2. liposukcí břicha po 6 měsících. Poté byla klientka motivována a začala cvičit v fitness centru a dosáhla výsledku na fotografii níže, který zaujme snad každého). I takové bříško můžete mít vy!

 

Výsledek operace abdominoplastika s liposukcí břicha a sešitím diastázy, před a po fotografie

Před operací

Podstatnou roli na úspěchu plastiky břicha má podrobná konzultace s plastickým chirurgem. Při ní lékař zhodnotí celkový zdravotní stav pacienta, nález, neboli rozsah vhodný k operaci a stav elasticity kůže. Společne s pacientem prodiskutuje vhodnou metodu operace břicha a případně doporučí kombinaci s liposukcí.

Pacient obdrží Pokyny před operací.

Je důležité, aby byl pacient v době operace a poslední tři týdny před ní naprosto zdravý. To se týká i ev. banálních infekcí a viróz, o kterých pacient musí chirurga informovat.

V některých případech lékař pro optimální výsledek operace doporučí redukční dietu. Ta je důležitá hlavně v případě, že je zvýšený obsah tzv. viscerálního tuku, tedy tuku kolem střev, jater a dalších břišních orgánů. Tento tuk nelze odstranit chirurgicky a musí se zhubnout. Pokud je přítomen v nadbytku, nelze dosáhnout ideálního estetického výsledku a operace může vést k nespokojenosti.

Související operace

Pacienti po významném úbytku váhy řeší často převisy nebo přebytky kůže i v jiných partiích než na břiše. Proto se abdominoplastika někdy kombinuje s těmito výkony:

Pokud liftujeme více partií těla, označujeme zákrok jako Body lift.

Pokud si nejste jistí, jaký zákrok by byl vhodný pro Vás nebo v jakém pořadí je ideální zákroky provést, domluvte si konzultaci u MUDr. Lhotského.

 

Bezuzlová vlákna

„Při vybraných výkonech používám ve vybraných indikacích vstřebatelná bezuzlová vlákna, která umožnují zkrátit dobu operace a dosáhnout lepšího estetického výsledku. Jedná se o nový druh šicího materiálu používaný i v jiných medicínských oborech. Díky drobným ostnům vlákna nevyžadují vázání uzlů (samodržný systém), které mohou narušovat hojení rány. Pevnost v tahu vlákna je současně rovnoměrně rozložena po celé jeho délce, což zaručuje pevnější a bezpečnější uzávěr rány, a tím i dosažení esteticky příznivější finální jizvy. U komplexnějších zákroků, jako např. u abdominoplastiky – plastické operace břicha, je možné při použití bezuzlových vláken dosáhnout významné úspory času a zkrátit tak délku operačního výkonu. Čím kratší pak je doba celkové anestezie, tím menší riziko operace pro pacienta.

A o to mi především jde – bezpečné operace a estetická dokonalost.“

MUDr. Radek Lhotský 

 

Rychlé informace

Anestezie: celková
Délka operace: 2 až 4 hodiny
Délka hospitalizace: 2 až 4 dny
Návrat do normálního života: po 2-3 týdnech

Kdy je vhodná abdominoplastika

  • rozestoupení břišních svalů (tzv. diastáza)
  • nadbytečná tuková tkáň v oblasti břicha
  • povolená kůže na břiše
  • převis kůže po výrazné redukci hmotnosti
  • po porodu a těhotenství
  • k odstranění strií (převážně v oblasti pod pupkem)

Po plastice břicha

Omezení po operaci:

  • fyzická námaha až 6 týdnů
  • kancelářská práce a řízení automobilu: po 2 týdnech
  • sport: po 8 až 12 týdnech

Pooperační prádlo: 6 týdnů

Termíny kontrol: po 7 dnech, následná kontrola za 6 týdnů od operace

Sexy pupík

Přečtěte si také článek na blogu, o tom, jak dovede vylepšit abdominoplastika i tvar pupíku, aby vypadal oválně, mladistvě, prostě sexy.

Cena abdominoplastiky

Cenu operace břicha ovlivní především rozsah zákroku – zda se jedná o celkovou abdominoplastiku nebo miniabdominoplastiku. Pokud lékař kombinuje plastiku břicha s liposukcí, projeví se to také na ceně. K ceně je třeba připočítat elastické kompresní prádlo a hospitalizaci. Přesnou cenu operace vám sdělíme po první konzultaci, ze které výše uvedené parametry vyplynou.

Cena konzultace: 500 Kč

Ilustrativní záběry z operací

Recenze

Katka

Abdominoplastika, Abdominoplasty, Bauchdeckenstraffung

Operaci jsem podstoupila 14.7.2020 z estetických důvodů, mohu vřele doporučit! Přístup MUDr. Radka Lhotského byl vic než profesionální. Je to skvělý člověk, mimo jiné má ohromné charisma, je to zkrátka božan!! Holky a dámy, neotálejte, nelituje peněz a >>>


zdroj: Estheticon.cz

Hana

Abdominoplastika

Chci poděkovat za skvělý přístup celého personálu, ochotu a pochopení. S výsledkem operace jsem velice spokojená.


zdroj: Osobní doporučení

drevenka406829

Abdominoplastika, Abdominoplasty, Bauchdeckenstraffung

Než jsem podstoupila tuto operaci, obešla jsem si několik nemocnic /trvalo mi to rok/ až mě zaujala Nemocnice ve Vysokém nad Jizerou, kde díky lidskému a sympatickému přístupu pana doktora Lhotského jsem se konečně rozhodla. Nyní mám pár týdnu po operaci, jsem >>>


zdroj: Estheticon.cz

Monika

Abdominoplastika, Abdominoplasty, Bauchdeckenstraffung

Podstoupila jsem abdominoplastiku u pana Dr. Radka Lhotského a jeho profesionální přístup před i po výkonu hodnotím velice kladně. S provedením zákroku jsem nad míru spokojená. Mohu jedině doporučit!


Zdroj: Estheticon.cz

KONZULTACE