Plastická operace břicha

Pevné ploché bříško – to by chtěl asi každý. Ovšem čas, těhotenství nebo velká redukce váhy mohou zanechat na těle své stopy: povolená kůže, přebytečný tukový val, rozestoupené břišní svaly, strie. Dovolená na pláži v plavkách, intimní život nebo třeba jen upnutější tričko vám způsobují stres a psychické nepohodlí. Nerezignujte, umíme pomoci.

Plastika břicha

(abdominoplastika)

Co umí plastika břicha

Při plastické operaci břicha lékař odstraní přebytečnou kůži a tuk a kůži vypne. Pokud to indikace vyžaduje, sešije rozestoupené přímé břišní svaly, tzv. diastázu, nebo odstraní kýlu. Často také přemístí pupík, aby odpovídal nové anatomii střední části těla. Řez je veden zpravidla vodorovně v podbřišku pod linií bikin, což zajistí decentní skrytí jizvy v prádle. Někdy je třeba přidat i svislý řez a řez kolem pupíku.

Méně rozsáhlou alternativou plastiky břicha je tzv. miniabdominoplastika, která řeší pouze spodní část břicha – v oblasti podbřišku je odstraněn podkožní tuk, přebytečná kůže, případně sešita diastáza. V tomto případě vzniká jen vodorovná jizva těsně nad ochlupením.

Abdominoplastiku lze pro lepší výsledek kombinovat s liposukcí, díky níž dojde k odstátí přebytečného tuku na břiše a bocích. Někdy je abdominoplastika součástí komplexního Body Liftu – operace modelující a zevňující kontury těla po masivní redukci hmotnosti.

V každém případě je plastika břicha operací, která probíhá v celkové anestezii a vyžaduje dlouhou a poctivou rekonvalescenci. Výsledek však stojí za to, zejména když pacientka po abdominoplastice pokračuje v cvičení a zpevňování postavy jako na fotografii níže.

Před operací

Podstatnou roli na úspěchu plastiky břicha má podrobná konzultace s plastickým chirurgem. Při ní lékař zhodnotí celkový zdravotní stav pacienta, nález, neboli rozsah vhodný k operaci a stav elasticity kůže. Společne s pacientem prodiskutuje vhodnou metodu operace břicha a případně doporučí kombinaci s liposukcí.

Pacient obdrží Pokyny před operací.

Je důležité, aby byl pacient v době operace a poslední tři týdny před ní naprosto zdravý. To se týká i ev. banálních infekcí a viróz, o kterých pacient musí chirurga informovat.

V některých případech lékař pro optimální výsledek operace doporučí redukční dietu. Ta je důležitá hlavně v případě, že je zvýšený obsah tzv. viscerálního tuku, tedy tuku kolem střev, jater a dalších břišních orgánů. Tento tuk nelze odstranit chirurgicky a musí se zhubnout. Pokud je přítomen v nadbytku, nelze dosáhnout ideálního estetického výsledku a operace může vést k nespokojenosti.

 

Rychlé informace

Anestezie: celková
Délka operace: 2 až 4 hodiny
Délka hospitalizace: 2 až 4 dny
Návrat do normálního života: po 2-3 týdnech

Kdy je vhodná abdominoplastika

 • rozestoupení břišních svalů (tzv. diastáza)
 • nadbytečná tuková tkáň v oblasti břicha
 • povolená kůže na břiše
 • převis kůže po výrazné redukci hmotnosti
 • po porodu a těhotenství
 • k odstranění strií (převážně v oblasti pod pupkem)

Po plastice břicha

Omezení po operaci:

 • fyzická námaha až 6 týdnů
 • kancelářská práce a řízení automobilu: po 2 týdnech
 • sport: po 8 až 12 týdnech

Pooperační prádlo: 6 týdnů

Termíny kontrol: po 7 dnech, následná kontrola za 6 týdnů od operace

Cena abdominoplastiky

Cenu operace břicha ovlivní především rozsah zákroku – zda se jedná o celkovou abdominoplastiku nebo miniabdominoplastiku. Pokud lékař kombinuje plastiku břicha s liposukcí, projeví se to také na ceně. K ceně je třeba připočítat elastické kompresní prádlo a hospitalizaci. Přesnou cenu operace vám sdělíme po první konzultaci, ze které výše uvedené parametry vyplynou.

Cena konzultace: 500 Kč

Ilustrativní záběry z operací

Před a po

Recenze

Katka

Abdominoplastika

Operaci jsem podstoupila 14.7.2020 z estetických důvodů, mohu vřele doporučit! Přístup MUDr. Radka Lhotského byl vic než profesionální. Je to skvělý Číst dál


zdroj: Estheticon.cz

Hana

Abdominoplastika

Chci poděkovat za skvělý přístup celého personálu, ochotu a pochopení. S výsledkem operace jsem velice spokojená.


zdroj: Osobní doporučení

drevenka406829

Abdominoplastika

Než jsem podstoupila tuto operaci, obešla jsem si několik nemocnic /trvalo mi to rok/ až mě zaujala Číst dál


zdroj: Estheticon.cz

Monika

Abdominoplastika

Podstoupila jsem abdominoplastiku u pana Dr. Radka Lhotského a jeho profesionální přístup před i po výkonu hodnotím velice Číst dál


Zdroj: Estheticon.cz

Kontaktujte nás s dotazy

Nebo rovnou zavolejte : 774 301 534

  Podrobné informace k Ochraně osobních dat najdete zde