Labioplastika

Mnoho žen trápí příliš velké stydké pysky, často se ale neodváží o tomto tabu hovořit. Labioplastika je přitom často prováděný, ambulantní a bezbolestný zákrok, který vás zbaví nepohodlí při sportu, budete se lépe cítit v plavkách nebo ve spodním prádle, odbourá zbytečný blok při sexu. Buďte krásná úplně všude.

Plastická operace stydkých pysků

(labioplastika)

Kdy se provádí labioplastika

Ztrátou elasticity kůže, genetickými dispozicemi nebo opakovanými porody dochází v oblasti stydkých pysků k jejich prodlužování nebo asymetriím. Příliš velké stydké pysky mohou působit potíže při chůzi, jízdě na kole, oblékání těsného spodního prádla nebo při sexuálním životě. Vzhledem k tomu, že se jedná o téma velmi intimní, žena často neví, zda je právě ona vhodnou adeptkou pro úpravu stydkých pysků. Proto je tu možnost konzultace s plastickým chirurgem, který daný stav vyšetří a s pacientkou citlivě prodiskutuje.

Před operací

Během konzultace lékař s pacientkou promluví o jejích představách tvaru a velikosti stydkých pysků a navrhne řešení. Pacientka je poučena o operaci a následné pooperační péči a dostane podrobné Pokyny k nástupu na operaci určující potřebná předoperační vyšetření a informace o úpravě užívání některých léků. 

Průběh operace labioplastika

Zmenšení stydkých pysků je zpravidla prováděno v lokální anestezii, výjimečně v celkové anestezii. Před samotným výkonem si lékař označí místa řezu tak, aby díky nim stydké pysky esteticky vytvaroval, a také aby následné jizvy byly, pokud možno skryty. Při plánování řezů také dbá o to, aby nebyly narušeny jemné nervy kolem klitorisu.

Dle zakreslených řezů lékař malé stydké pysky zmenší a tvarově upraví. Následně sešije rány vstřebatelnými stehy a překryje sterilní gázou. Operace trvá 30 minut až 1 hodinu.

Možné komplikace

Operace stydkých pysků je pro plastického chirurga rutinním zákrokem a pokud pacientka dodržuje doporučená pravidla pooperační péče, nebývá spojen s komplikacemi.

Častým dotazem pacientek bývá citlivost klitorisu a intimní oblasti po operaci. Ze zkušenosti citlivost narušena nebývá a spíše naopak nositelky nových, esteticky upravených labií zažívají při sexu díky odstranění psychického nepohodlí větší uvolnění.

Pooperační péče

Pacientka odchází domů buď ten samý den, pokud byla operace provedena v lokální anestezii, nebo druhý den v případě celkové anestézie. Je vhodný klidový režim, nedoporučujeme dlouhé sezení včetně jízd autem. Operované místo by mělo být větráno a je zejména důležité dodržovat poctivě důkladnou hygienu.

Labia mohou 2 až 3 dny po výkonu mírně krvácet. V některých případech dochází k nevýrazným otokům, ty zpravidla do 10 dnů odezní. V prvních dnech by operované místo mělo být po každé toaletě sprchováno a umyto intimním mýdlem.

K úplnému zhojení stydkých pysků dochází přibližně 10 až 14 dní po zákroku. Konečný tvar získávají labia po 6 týdnech, což je i doba, kdy se pacientka může opět oddat sexuálnímu životu.

Výsledek operace je trvalý.

 

Nevíte, zda jste vhodnou kandidátkou pro labioplastiku? Domluvte si konzultaci, rád s Vámi Vaši situaci proberu.

Rychlé informace

Anestezie: lokální či celková
Délka operace: 1 hodina
Délka hospitalizace: 0 až 1 den
Návrat do normálního života: po 1 týdnu
Sport: po 4 až 6 týdnech (v závislosti na kondici)
Sex: po 6 týdnech
Stehy: vstřebatelné
Termíny kontrol: po 7 dnech, následná kontrola za 6 týdnů od operace

Co získám labioplastikou

  • úlevu při sportovních aktivitách
  • sebevědomí a jistotu v plavkách a prádle
  • uvolnění v intimním životě

Pooperační péče

  • zvýšená hygiena, např. sprcha po každé toaletě
  • sedací koupele v heřmánku či řepíku k podpoře hojení ran
  • větrat operovanou oblast
  • žádné těsné prádlo nebo kalhoty
  • dosedávat opatrně a vyvarovat se dlouhému sezení

 

Cena operace

Cena labioplastiky závisí zejména na typu zvolené anestezie. Přesnou cenu zmenšení stydkých pysků vám sdělíme po první konzultaci, ze které výše uvedené parametry vyplynou.

Cena konzultace: 500 Kč

Recenze labioplastika

Jakalm

Labioplastika

U pana doktora jsem podstoupila Labioplastiku v lokální anestezii v ambulanci v Trutnově před 6 měsíci. Pan doktor odvedl skvělou práci, byl moc pečlivý a opatrný. Celý zákrok jsme si klidně povídali, jako by se nic nedělo. :)) Po operaci se aktivně zajímal o průběh hojení. >>>


zdroj: Estheticon.cz

KONZULTACE