Injekční výplně

Vyhlazení jemných vrásek kolem očí nebo nad horním rtem, výplně hlubokých nosoretních vrásek, zvednutí povislých koutků, výplně kruhů pod očima nebo obecně zpevnění kontur obličeje – to vše dovede současná estetická medicína za pomoci kyseliny hyaluronové. Rádi byste mírně omladili nebo vylepšili svůj vzhled a nechce se vám do plastické operace? Pak by správným krokem mohla být aplikace výplní na bázi kyseliny hyaluronové, označovaná také bežně jako „tekutý lifting“.

Redukce vrásek kyselinou hyaluronovou

Co je to kyselina hyaluronová a co umí

Kyselina hyaluronová (HA) je látka tělu vlastní. Je obsažená ve střední vrstvě kůže a díky své vlastnosti vázat vodu, a tím udržovat pleť hydratovanou a svěží, je využívána v estetické medicíně.

Doplňuje ztracený objem propadlých tváří nebo kruhy pod očima, odstraňuje vrásky, vyrovnává výrazné nosoretní (nasolabiální) rýhy, zvedne povislé ústní koutky, postará se o celkové zpevnění povadlých kontur v obličeji, omladí pokožku a zachová její pružnost díky hydrataci. A to vše při zachování plné přirozené mimiky.

Kyselina hyaluronová – ale jaká?

Na trhu existuje mnoho různých preparátů kyseliny hyaluronové, které se liší koncentrací, viskozitou a tzv. zasíťováním. Tyto parametry určují, pro jakou část obličeje nebo těla je daný preparát vhodný.

Pro optimální výsledky a eliminaci možných rizik používáme výhradně výplně od certifikovaných výrobců, které jsou na trhu již dlouhou dobu. 

Jak se na aplikaci výplní HA připravit?

Předpokladem výborného výsledku je konzultace s lékařem, který má pro daný výkon certifikaci. U nás v ČR splňují tento požadavek plastičtí chirurgové a estetičtí dermatologové.

Během konzultace si pacient s lékařem vyjasní svá očekávání a přání. Lékař navrhne optimální postup ošetření a výplňový materiál vzhledem k indikaci a aktuálnímu stavu kůže pacienta.

Týden před aplikací by se pacient měl vyhnout vyšším dávkám vitamínu C, užívání protizánětlivých léků a léků zvyšujících krvácivost.

Jak probíhá ošetření kyselinou hyaluronovou

Aplikace injekčních výplní nebolí, pouze v některých případech, např. při ošetření rtů, je možné použít lokální analgetikum nebo mastičku pro místní znecitlivění a větší komfort pacienta.

Gel s kyselinou hyaluronovou je jemnou kanylou vpraven přímo do vrásky nebo místa aplikace. Efekt je vidět okamžitě – vrásky se viditelně zmenší a vyplní. V následujících dnech na sebe kyselina hyaluronová v podkoží naváže vodu a tím pokožku zevnitř dále hydratuje.

Jak se chovat po aplikaci kyseliny hyaluronové

2 až 3 dny je možné někdy pozorovat mírné zčervenání v oblasti vpichu, případně nepatrné pnutí nebo pálení, které však brzy samovolně odezní. Během prvních dní je také důležité vyhnout se výrazné mimice v obličeji.

Doporučuji přibližně týden vynechat pobyt v místech s extrémními teplotami (mráz, sauna, pára, solárium). Místa aplikace by měla být chráněna před slunečním zářením.

Jak dlouho efekt HA vydrží?

Efekt po aplikaci kyseliny hyaluronové je okamžitý, bohužel však ne trvalý. Dle typu pokožky, místa aplikace, techniky provedení a množství materiálu vydrží efekt zpravidla 6 až 18 měsíců. V oblasti rtů počítejte spíše s 6 měsíci. Při opakovaných ošetřeních se rozestupy prodlužují, protože nikdy nedojde k úplnému vstřebání preparátu, část zůstane a nový materiál se s ním spojí.

Ošetření lze kdykoliv opakovat, avšak zde dbám vždy o to, aby výsledek byl přirozený a nedocházelo k efektům, jako jsou „kačeří rty“ apod.

Výplně kyselinou hyaluronovou lze velmi efektivně kombinovat s jinými ošetřeními, jako je např. aplikace botulotoxinu.

Rychlé informace

Anestezie: není
Délka výkonu: 10 až 15 minut
Bez hospitalizace
Okamžitý návrat do společenského života

Využití kyseliny hyaluronové

 • odstranění vrásek kolem očí a rtů
 • vyplnění nasolabiálních rýh
 • korekce jizev
 • zvětšení rtů
 • doplnění objemu tváří
 • kruhy pod očima
 • povislé koutky úst
 • modelace kontur obličeje
 • revitalizace dekoltu
 • odstranění vrásek na krku
 • omlazení rukou
 • doplnění pružnosti a hydratace pokožky

Efekt kyseliny hyaluronové

 • odpočatý vzhled
 • uvolněný výraz
 • omlazení obličeje, krku, dekoltu, rukou
 • svěží hydratovaná pleť
 • přirozená mimika

Kontraindikace injekčních výplní

 • těhotenství
 • kojení
 • autoimunitní choroby
 • akutní kožní infekce
 • opary a afty v ústech v případě ošetření rtů

Cena aplikace kyseliny hyaluronové

Cena výplní kyseliny hyaluronové vychází z množství aplikované látky a rozsahu, tedy množství ošetřených oblastí. Podrobnou cenu se dozvíte po konzultaci.

Cena konzultace: 500 Kč

Recenze

Anet

Modelace prsou, Zvětšení prsou

Jsem týden od operace – augmentace a modelace prsou. Už teď mohu říct, že s prací pana doktora jsem maximálně spokojená. Opravdu má moc šikovné ručičky. Milý pan doktor, Číst dál


zdroj: Estheticon.cz

Dominika

Lipofilling prsou, Modelace prsou

Po šesti týdnech od modelace prsou a zvětšení vlastním tukem, mám opravdu pěkná přirozená prsa. Je potřeba  počítat s tím, že opravdu Číst dál


zdroj: Osobní doporučení

Tereza776434

Modelace prsou

Mockrát děkuji panu doktorovi, že mi splnil můj sen 🙂 Konečně mám krásná prsa, za která se nemusím stydět. Pan doktor je úžasný 🙂 Číst dál


zdroj: Estheticon.cz

Andrea749020

Modelace prsou

Spokojena nad míru. Skvělý přístup pana doktora, při konzultaci, před zákrokem a i po následná péče po zákroku.

 


zdroj: Estheticon.cz

Kontaktujte nás s dotazy

Nebo rovnou zavolejte : 774 301 534

  Podrobné informace k Ochraně osobních dat najdete zde