Browlift – lifting obočí

Browlift, česky pozvednutí obočí, je zákrok, při kterém chirurg zvedne část nebo celé obočí, které nerespektuje ideální pozici. Proč obočí padá? Souvisí to s věkem, ale i anatomickým podkladem struktury obočí.

Nejčastěji se řeší zevní část obočí.

Pojďme si vysvětlit, co je podstatou brow liftu a jaké metody při něm používáme.

Lifting obočí – Brow lift

Jaký má význam obočí pro výraz obličeje?

Pokud si představíme klasického „smajlíka“ s obočím, tak obočí smajlíka může vyjadřovat emoce. Ano, tvar obočí každého člověka má vliv na to, jak působíme na okolí. Zda působíme vesele, smutně, udiveně, naštvaně. Jedná se samozřejmě o záležitost mimiky, kterou má každý nějak vytvořenou, ale i anatomickou pozici danou geneticky. Nicméně s věkem se pozice mění a tím se mění i vzhled a vliv na okolí.

Současně pokles obočí může vést k tomu, že obočí jako celek působí nahrnutí kůže pod obočím na víčka, zhoršuje tím kožní nadbytky na víčkách, a tím vede k únavě očí, bolestem hlavy a dalším potížím. Pokles obočí se snaží čelní sval reflexně napravit, je v trvalé kontrakci, což způsobí bolesti hlavy a únavu, ale také vznik vrásek na čele z této kontrakce.

Jak je vidět, problematika obočí je velmi komplexní a také důležitá pro finální výsledek omlazení obličeje. Obočí ve správné pozici vede k tomu, že obličej vypadá svěží, odpočinutý a atraktivní.

 

Jaké možnosti pozvednutí obočí máme k dispozici?

Technik, které byly popsány ke zvednutí obočí, existuje mnoho. Mají různé speciální názvy a liší se tím, jakou anatomickou strukturu pro pozvednutí využíváme, jaké vybavení, jakou techniku.

Přehled technik:

  • Browpexe
  • Přímý browlift
  • Endoskopický browlift
  • Non-endoskopický browlift
  • Temporální lift
  • Niťový browlift
  • Frontlift

Z technik, které jsem vyjmenoval mají každá stejný cíl, ale dosahují ho jinak, někdy ne zcela logicky a s dobrým cílem.

 

O co se snažím při browliftu?

Ať už zvedáme obočí jakýmkoliv způsobem, hlavním principem k dosažení potřebného cíle není, jak vysoko obočí vytáhneme, ale jak uvolníme struktury, které obočí drží. Obočí si totiž až po správném uvolnění svých úponů najde svou pozici samo. Důležitý je také vektor posunu. Posun by neměl být vertikálně nahoru, ale nahoru a zevně. Proč? Protože hlavně v opačném směru dochází ke stárnutí. Nejvíce tak poklesne zevní část obočí, která nemá oporu v čelním svalu působícím proti poklesu.

Tento složitý proces je pak u každého individuální a tak principiálně designujeme pozici obočí tzv. posunem tam, „kam chce jít, kam se chce posunout“. Lehkým tahem obočí nahoru a zevně cítíme sami i před zrcadlem, že se obočí ideálně posouvá ve výše uvedeném vektoru. A tam ho chirurg posune.

Ve své praxi používám dvě techniky s různým rozsahem obtížnosti, zátěže pro pacienta a také pozicí jizev.

Jednodušší technikou je tzv. přímý browlift. Při této verzi browliftu vedeme řez těsně nad obočím, většinou cca v zevní polovině obočí s malým protažením zevně. Výsledná jizva může být viditelná, ale pečlivé sešití a správný design a lokalizace jizvu velmi dobře skryje. Současně platí, že jizvy na obličeji se velmi dobře hojí a tak po čase jizvy vyblednou a zmizí. Stanou se přirozenou vráskou na čele a okolí je nevnímá. Naopak si všimne jiného čerstvého výrazu obličeje. Uvolnění struktur zde neprobíhá tak razantně a posun tkání obočí vůči hlubším strukturám zajistí adekvátní trvanlivost výsledku. Výkon lze kombinovat v jedné operaci s operací horních víček a je velmi efektní s minimální zátěží pro pacienta.

Druhou, velmi efektní, ale rozsáhlejší technikou je endoskopický browlift provedený bez endoskopu – tzv. non-endo browlift. Proč bez endoskopu? Není až tak potřeba, nicméně historicky byl základem právě endoskop. Proto endoskopický bez endoskopu. Zákrok lze provést za kontroly zrakem aniž bychom museli používat nákladné vybavení typu endoskopu. Zde je hlavním úkolem dostatečné uvolnění fixačních struktur obočí od kostních úponů. Po jejich nezbytném uvolnění pak obočí samo povyjede do míst „kam chce jít, kam se chce posunout“ a naším úkolem je jen správná a dostatečně dlouhá fixace v této poloze. To se děje různými způsoby – stehy, návrtem do kosti, gumovými táhly… Možností je mnoho. Po posunu a zajištění nové pozice se pak ve velmi krátké době obočí přichytí hojivými procesy v nové poloze a zde již zůstává. Vzhledem k tomu, že nevyvíjíme skutečně žádný velký tah za tkáně čela, nevzniká přetažený vzhled nebo udivený výraz, jako u jiných technik. Řez je veden na hranici vlasů jako 2 až 4 řezy, které zůstávají skryté při pohledu na čelo. Tento výkon je spíše vhodný pro provedení v celkové anestezii.

 

Rychlé informace

Anestezie: celková
Délka operace: 1 až 2 hodiny
Délka hospitalizace: 2 dny
Návrat do normálního života: po 1 týdnu

S čím lze browlift kombinovat

Cena brow liftu

Cena liftingu obočí se odvíjí zejména od zvolené metody, rozsahu operace, případně kombinace s dalšími zákroky. Přesnou cenu operace vám sdělíme po první konzultaci, ze které výše uvedené parametry vyplynou.

Cena konzultace: 500 Kč

Před a po

Recenze

Andrea K.

Modelace prsou, Zvětšení prsou

Ze dne na den jsem se rozhodla po 13ti letech pro reaugmentaci u pana Dr. Lhotského a nemohla jsem udělat lépe! Má první augmentace se moc nepovedla,každé prso bylo už od pohledu jiné, jedno šlo nahoru a druhé dolů… >>>


zdroj: Estheticon

Alice

Breast lift, Bruststraffung, Modelace prsou

Great surgeon and even better result after breast lift surgery. I was hesitating first but I am happy I have chosen Dr. Lhotsky and Forme clinic for my new breasts.


Zdroj: Estheticon

Andy

Modelace prsou, Zvětšení prsou

Reaugmentace v prosinci 2021 – pana doktora jsem si vybrala dle recenzí a jsem ráda, že jsem se tak rozhodla. Velká spokojenost, výsledek super, prsa jsou hezčí než poprvé před deseti lety. Rekonvalescence s minimální bolestí. Rozhodovala jsem se cca dva roky, >>>


Zdroj: Osobní doporučení

Jana M.

Botulotoxin, Modelace prsou, Zvětšení prsou

U pana dr. Lhotského jsem byla na operaci zvětšení prsou s modelací ve Vysokém nad Jizerou a pravidelně k němu jezdím i na botox. S výsledky jeho práce jsem moc spokojená. Mám prsa, která jsem si vždycky přála, už se za ne nestydím!:) Botulotoxin mi aplikuje tak, >>>


Zdroj: Google

Anet

Modelace prsou, Zvětšení prsou

Jsem týden od operace – augmentace a modelace prsou. Už teď mohu říct, že s prací pana doktora jsem maximálně spokojená. Opravdu má moc šikovné ručičky. Milý pan doktor, kdykoliv potřebuji, zodpoví mi na mé otázky. Za mě mohu jen doporučit.


zdroj: Estheticon.cz

Dominika

Lipofilling prsou, Modelace prsou

Po šesti týdnech od modelace prsou a zvětšení vlastním tukem, mám opravdu pěkná přirozená prsa. Je potřeba  počítat s tím, že opravdu hodně bolí místa po odběru tuku, ale rekonvalescence je rychlá a já už s klidem můžu nazout běžecké boty:) Viděla jsem teď >>>


zdroj: Osobní doporučení

Tereza776434

Breast augmentation with lift, Brusvergrösserung mit Straffung, Modelace prsou, Zvětšení prsou

Mockrát děkuji panu doktorovi, že mi splnil můj sen 🙂 Konečně mám krásná prsa, za která se nemusím stydět. Pan doktor je úžasný 🙂 Podstoupila jsem augmentaci vč. modelace s anatomickými implantáty Mentor a nikdo, opravdu nikdo, se mě nezeptal, zda-li mám >>>


zdroj: Estheticon.cz

Andrea749020

Bruststraffung, Modelace prsou

Spokojena nad míru. Skvělý přístup pana doktora, při konzultaci, před zákrokem a i po následná péče po zákroku.

 


zdroj: Estheticon.cz

KONZULTACE