Facelift

Duše ve vás dříme mladá, máte energie na rozdávání, ve vašem kalendáři volný termín nenajdete… A přesto, když se podíváte do zrcadla, vidíte zralou osobu s unavenými rysy ve tváři. Jste to vy nebo ne? Tvář je vizitkou každého z nás. Je tím prvním, co protějšek vidí a z čeho soudí, s kým má tu čest. Proto už odjakživa klademe velký důraz na to, jak náš obličej vypadá. Co dělat, když se projeví nežádoucí známky stárnutí?

Lifting obličeje a krku

(SMAS lift)

Kdy je čas na facelift

Přirozeným působením gravitace a věku postupně dochází k ochabování kůže a podkožního svalového a vazivového aparátu na krku a v obličeji, zejména jeho střední části, kontury brady a spodní čelisti ztrácejí ostré rysy, objevují se hluboké vrásky obzvláště v nosoretní oblasti, na krku vznikají záhyby s výrazně povolenou kůží, případně podbradek. Okamžik, kdy k tomu začne docházet je velmi individuální. Záleží především na genetických dispozicích, životosprávě nebo i působení slunečního záření. Facelift nejčastěji podstupují pacienti mezi 50 a 60 rokem.

Co lze faceliftem dosáhnout

Existují různé techniky operace obličeje. Výkon lze provést v rozsahu odpovídajícím indikaci pacienta. Výsledkem je celkové omlazení obličeje díky vypnutí kůže obličeje a krku, odstranění přebytečné kůže nebo i tukových nadbytků, zpevnění podkožních svalů, čímž dochází i k redukci hlubokých vrásek.

Facelift je možné doplnit o vícečetné menší výkony, například operaci horních a ev. dolních víček, liposukci podbradku, přenos vlastního tuku, aplikaci botolutoxinu, apod. Tím se dosáhne celkového omlazení (rejuvenace) a celkový efekt se násobí.

Konkrétní možnosti a doporučení s vámi probere lékař při konzultacích a více méně závisí na potřebě těchto doplňkových výkonů a dále na finančním rozpočtu daného klienta.

Jak dlouho se pacient může těšit z efektu faceliftu, záleží na jeho individuálních dispozicích, vlastnostech kůže a životním stylu. Obecně platí, že dobře provedený facelift omladí až o 10 let. Je možné jej i po letech opakovat.

Před operací

Součástí úspěšné plastické operace je vždy konzultace s plastickým chirurgem, během níž pacient nebo pacientka vyjádří svá přání ohledně úpravy obličeje. Lékař zároveň zanalyzuje stav tváře, krku, očních víček, ev. kožní přebytky a kvalitu kůže a na základě toho navrhne řešení a metodu operace.

Pacient je před operací poučen o průběhu operace a obdrží přesné Pokyny před operací. Součástí předoperačn přípravy je podpis informovaného souhlasu.

Průběh operace

Operace se provádí většinou v celkové anestézii. Řez je při klasickém faceliftu veden z vlasové části v oblasti spánku nebo těsně před ním, dále před boltcem, těsně kolem lalůčku za ucho a odtud obloukovitě do vlasů nebo při jejich hranici.

Rozsah řezu se může lišit dle zvolené operační techniky. Kůže střední a dolní třetiny obličeje a horní partie krku se oddělí od spodiny tvořené mimickými svaly a svalovou fascií. Následně se vypne a posune vrstva tvářové fascie – SMAS lifting – a zafixuje se pevnými stehy v nové poloze. Následně se posune kožní lalok přiměřeně směrem k boltci a vzniklý kožní nadbytek se odstraní.

Obr.: Jizva před uchem po faceliftu 1 rok po operaci

Pro lepší pooperační hojení, prevenci otoků a tvorbě modřin používáme tkáňové lepidlo Artiss, kterým se kožní lalok přichytí k podkožním vrstavám. Nakonec se celá rána zašije vstřebatelným materiálem a zakryje. Hlava se ováže elastickým obinadlem které následně měníme za kompresní ohlávku.

Pokud je třeba zaměřit efekt na oblasti krku, může být výkon doplněn i o tzv. platysmaplastiku. Při tomto kroku se z krátkého řezu pod bradou upravuje uvolnění svaloviny krku, která vytváří viditelné pruhy. Platysmaplastikou se pruhy odstraní. Tento krok je spojen s dodatečnou jizvou těsně pod bradou.

 

 

 

Rychlé informace

Anestezie: celková, lokální nebo analgosedace
Délka operace: 2 až 3 hodiny
Délka hospitalizace: 1 den
Návrat do normálního života: po 2 až 3 týdnech

Po operaci

  • otoky obličeje 1 až 2 týdny po operaci – chlazení
  • mytí vlasů 2 až 3 dny po operaci
  • odstranění el. návleku hlavy: po 2. týdnu
  • kancelářská práce: 3 dny
  • řízení automobilu: 3 dny
  • fyzická zátěž / sport: po 4 týdnech

Termíny kontrol: 1 týden po zákroku, dále po 6 týdnech

Cena operace

Cena liftingu obličeje záleží na jeho rozsahu a případné kombinaci s dalšími zákroky, jako je např. liposukce podbradku nebo operace víček. Vliv má také to, zda je pacient operován v celkové nebo lokální anestezii. Přesnou cenu operace vám sdělíme po první konzultaci, ze které výše uvedené parametry vyplynou.

Cena konzultace: 500 Kč

Před a po

Recenze

avorapsak_akro621321

Facelift

Pan doktor Lhotský – profesionál, dokonalý, lidský – děkuji a jsem Váš pacient


zdroj: Estheticon.cz

Poptávka konzultace

    Podrobné informace k Ochraně osobních dat najdete zde