Facelift

Duše ve vás dříme mladá, máte energie na rozdávání, ve vašem kalendáři volný termín nenajdete… A přesto, když se podíváte do zrcadla, vidíte zralou osobu s unavenými rysy ve tváři. Jste to vy nebo ne? Tvář je vizitkou každého z nás. Je tím prvním, co protějšek vidí a z čeho soudí, s kým má tu čest. Proto už odjakživa klademe velký důraz na to, jak náš obličej vypadá. Co dělat, když se projeví nežádoucí známky stárnutí?

Lifting obličeje a krku

(SMAS lift)

Kdy je čas na facelift

Přirozeným působením gravitace a věku postupně dochází k ochabování kůže a podkožního svalového a vazivového aparátu na krku a v obličeji, zejména jeho střední části, kontury brady a spodní čelisti ztrácejí ostré rysy, objevují se hluboké vrásky obzvláště v nosoretní oblasti, na krku vznikají záhyby s výrazně povolenou kůží, případně podbradek.  Moment, kdy k tomu začne docházet je velmi individuální, záleží na genetických dispozicích, životosprávě nebo i působení slunečního záření. Facelift nejčastěji podstupují pacienti mezi 50 a 60 rokem.

Co lze faceliftem dosáhnout

Existují různé techniky operace obličeje. Výkon lze provést v rozsahu odpovídajícím indikaci pacienta. Výsledkem je celkové omlazení obličeje díky vypnutí kůže obličeje a krku, odstranění přebytečné kůže nebo i tukových nadbytků, zpevnění podkožních svalů a vazů, čímž dochází i k redukci hlubokých vrásek.

Facelift je možné doplnit o operaci horních a ev. dolních víček nebo liposukci podbradku.

Lifting obličeje je následně po zahojení doporučeno kombinovat s dalšími neoperativními technikami pro optimalizaci výsledku, jako je kombinace ošetření botulotoxinem a výplně na bázi tuku nebo kyseliny hyaluronové, mezoterapie, plazmaterapie. Konkrétní možnosti a doporučení s vámi probere lékař při konzultacích.

Jak dlouho se pacient může těšit z efektu faceliftu, záleží na jeho individuálních dispozicích, vlastnostech kůže a životním stylu. Obecně platí, že dobře provedený facelift omladí o 10 let. Je možné jej i po letech opakovat.

Před operací

Součástí úspěšné plastické operace je vždy konzultace s plastickým chirurgem, během níž pacient nebo pacientka vyjádří svá přání ohledně úpravy obličeje. Lékař zároveň zanalyzuje stav tváře, krku, očních víček, ev. kožní přebytky a kvalitu kůže a na základě toho navrhne řešení a metodu operace.

Pacient je před operací poučen o průběhu operace a obdrží přesné Pokyny před operací.

Průběh operace

Operace se provádí v místní nebo celkové anestézii, případně v tzv. analgosedaci. Řez je při klasickém faceliftu veden z vlasové části v oblasti spánku nebo těsně před ním, dále pak před boltcem, těsně kolem lalůčku za ucho a odtud obloukovitě do vlasů nebo při jejich hranici.

Rozsah řezu se může lišit dle zvolené operační techniky a probere ho s vámi před operací lékař. Kůže střední a dolní třetiny obličeje a horní partie krku se oddělí od spodiny tvořené mimickými svaly, natáhne se přiměřeně směrem k boltci a vzniklý kožní nadbytek se odstraní.

V některých případech se provádí vypnutí vrstvy tvářové facie a mimických svalů označované jako SMAS lifting.

Poté se rána v celém průběhu zašije, vloží se tenké drény a následně se rána kryje obvazy. Hlava se ováže elastickým obinadlem.

Operace je někdy kombinována s liposukcí v oblasti obličeje či krku, nebo s tzv. platysmaplastikou, což je výkon, při kterém se z krátkého řezu pod bradou upravuje pokles měkkých tkání krku ke zlepšení jeho kontury.

Postup operace doporučuje operující lékař po konzultaci s Vámi před výkonem, ale rozsah výkonu je vždy dán anatomickými poměry a rozsahem poklesu kůže obličeje a ochablostí mimických svalů v různých etážích obličeje.

 

 

Rychlé informace

Anestezie: celková, lokální nebo analgosedace
Délka operace: 2 až 3 hodiny
Délka hospitalizace: 1 den
Návrat do normálního života: po 2 až 3 týdnech

Po operaci

  • otoky obličeje 1 až 2 týdny po operaci – chlazení
  • mytí vlasů 2 až 3 dny po operaci
  • odstranění el. návleku hlavy: po 2. týdnu
  • kancelářská práce: 3 dny
  • řízení automobilu: 3 dny
  • fyzická zátěž / sport: po 4 týdnech

Termíny kontrol: 1 týden po zákroku, dále po 6 týdnech

Cena operace

Cena liftingu obličeje záleží na jeho rozsahu a případné kombinaci s dalšími zákroky, jako je např. liposukce podbradku nebo operace víček. Vliv má také to, zda je pacient operován v celkové nebo lokální anestezii. Přesnou cenu operace vám sdělíme po první konzultaci, ze které výše uvedené parametry vyplynou.

Cena konzultace: 500 Kč

Před a po

Recenze

avorapsak_akro621321

Facelift

Pan doktor Lhotský – profesionál, dokonalý, lidský – děkuji a jsem Váš pacient


zdroj: Estheticon.cz

Kontaktujte nás s dotazy

Nebo rovnou zavolejte : 774 301 534

    Podrobné informace k Ochraně osobních dat najdete zde