Bra Line back lift

V místě, kde ženy nosí podprsenku, v oblasti zad, se nezřídka vytvoří tukové válečky, polštáře, boule nebo převisy, které nepůsobí esteticky. Rýsují se přes tričko a parádu nenadělají ani v plavkách či prádle. Podobný efekt zažívají i muži, protože i jim se tuk ukládá na zádech, kde, na rozdíl od jiných částí těla, je velmi obtížné zredukovat tukové záhyby dietou nebo cvičením. Zatímco jinde hubneme, na zádech je tuk odolný vůči našemu veškerému snažení. Bra-Line lift je plastická operace, která přináší řešení.

Lifting zad – Bra Line

Pro koho je Bra-line lift určený

Varhánky na zádech se objevují většinou s věkem, a to jednak tím, jak kůže ztrácí svou elasticitu a díky gravitaci se prověšuje, a jednak jako důsledek váhových přírůstků nebo výkyvů, kterým se většina z nás s léty nevyhne. Bra-Line lift umožnuje konturování a zpevnění těla ve střední a horní části zad prostřednictvím redukce nadbytečné kůže. Někdy je součástí operace i liposukce, pomocí které je pro maximální výsledek odsán tuk z dané optimalizované oblasti zad. Výsledkem jsou harmonicky vyladěná záda bez záhybů kůže.

Operace je určena ženám i mužům. Ženy mají mírnou výhodu v tom, že se výsledná jizva schová pod podprsenkou.

Před operací

Tak jako u každého zákroku plastické chirurgie, předchází i této operaci osobní konzultace s chirurgem. Lékař zanalyzuje rozsah povislé kůže a vyhodnotí indikaci k výkonu, zjistí vlastnosti kůže a promluví s Vámi o Vašich očekáváních.

Rozhodnete-li se pro operaci, čekají Vás předoperační vyšetření. Jejich seznam obdržíte společně s Pokyny před operací od lékaře. Ty určují, jaké léky je třeba před operací omezit, informují Vás o nutnosti přerušení kouření a jiných nezbytných předoperačních opatřeních.

V den operace a průběh operace

Operace probíhá v celkové anestezii, takže je nutné dostavit se na operaci na lačno (alespoň 6 hodin). Pít je možné naposledy 2 hodiny před operací.

Lékař Vás před operací znovu vyšetří a na kůži si vyznačí oblasti, které budou operativně odstraněny, a naplánuje řezy. Ty jsou vedeny u žen nejčastěji v místech, kde se nosí podprsenka, tak, aby jizvy zůstaly skryté. Po odstranění přebytečné kůže a případné liposukci je místo uzavřeno stehy a převázáno sterilním obvazem.

Celkově trvá Bra-Line lift zpravidla 1,5 až2 hodiny. Poté zůstává pacient v hospitalizaci do druhého dne, kdy je propuštěn do domácí péče. Doporučujeme, aby si ovšem sjednal odvoz, protože může být nekomfortní řídit automobil nebo cestovat bez pomoci samostatně.

Po operaci

Bra-Line back lift vyžaduje cca dvoutýdenní rekonvalescenci, během které by pacient měl zachovat fyzický klid. Zejména je důležité vyhnout se zvedání těžkých předmětů, tělesné námaze. Pacientky – ženy by do doby zahojení jizvy neměly nosit podprsenku.

Je možné, že se bezprostředně během několika dní po operaci objeví bolest v operované oblasti, kterou lze ovšem tišit běžně dostupnou medikací. Dále lze často pozorovat přechodné post-operativní otoky nebo modřiny.

Do práce, pokud se jedná o kancelářskou aktivitu, je možné se s určitými omezeními vrátit přibližně po týdnu až 10 dnech od operace.

Sportovní aktivity doporučujeme provozovat nejdříve 6 týdnů po operaci.

Možné komplikace a rizika Bra-Line liftu

V případě Bra-Line liftu se jedná o operaci v celkové anestezii, která jako každá jiná operace s sebou nese potenciální rizika. Ta lze zmírnit výběrem zkušeného atestovaného plastického chirurga a dále respektováním pooperačních pokynů. Každý pacient je navíc individuální, a tak reaguje na zákrok různě.

Pokud byste zaznamenali nějaké z následujících potíží, určitě nás kontaktujte:

  • nevolnost a zvracení
  • nadměrné krvácení
  • infekce v ráně
  • necitlivost nebo odumření tkáně (nekróza)

Rychlé informace

Anestezie: celková
Délka operace: 1,5 až 2 hodiny
Hospitalizace: 1 den
Návrat do normálního života: po týdnu

Cena operace

Cena Bra-Line back liftu záleží na rozsahu výkonu, např. zda je jeho součástí i liposukce. Přesnou cenu operace vám sdělíme při první konzultaci.

Cena konzultace: 500 Kč

Recenze

Iri

Bra-Line Lift, Valy stehen

Chtěla bych zde velmi vychválit pana MUDr. Lhotského. Podstoupila jsem u něho operaci valu stehen a operaci Lift zad. Všem bych chtěla pana doktora doporučit.


zdroj: Estheticon.cz

KONZULTACE