Plastická operace paží

Myslíte si, že trička s krátkým rukávem a šaty s úzkými ramínky už nejsou pro vás? Bráníte se ukázat Vaše paže světu? Věk, hormonální změny, redukce hmotnosti a působení gravitace stojí zpravidla za vznikem povislé kůže nebo dokonce nepěkných kožních valů v oblasti paží. Ty lze operací odstranit a často v kombinaci s liposukcí dosáhnout opět pěkného vzhledu paží. Léto, těš se!

O plastice paží

(brachioplastika)

Kdy se provádí plastická operace paží

Je to operace určená mužům i ženám, kteří trpí negativními efekty vyplývajícími z existence kožních nadbytků v oblasti paží. To je na jedné straně neestetický vzhled, někdy označovaný jako „závěsovitý triceps“, v závažnějších případech dochází v místech kožních valů k zdravotním obtížím, jako jsou ekzémy nebo opruzeniny.

Důvodem vzniku povislých paží a kožních valů bývá podstatná redukce hmotnosti, hormonální změny související s klimakteriem, kdy zejména u žen dochází k úbytku svalové hmoty, věk a působení zemské přitažlivosti.

Součástí výkonu může být pro optimalizaci výsledku i liposukce.

Lifting paží je vhodný provést po ustálení váhových výkyvů, nikoliv pokud pacient plánuje další snižování váhy.

Nevýhodou operace je jizva, která je sice částečně schovaná na vnitřní straně paží, ale je poměrně rozsáhlá. Aby byla pokud možno nejméně nápadná, je jí potřeba věnovat v době rekonvalescence řádnou péči a nosit speciální pooperační kompresní prádlo.

Výsledkem operace jsou mladistvější a štíhlejší paže

Před plastikou paží

Jako před každou plastickou operací, i před liftingem paží je třeba s lékařem podrobně zkonzultovat vlastní očekávání, tedy čeho má být operací dosaženo. Lékař na základě rozhovoru s pacientem a indikace doporučí metodu a rozsah operace.

Pacient je informován o tom, jaká předoperační vyšetření je nutné si obstarat, a obdrží Pokyny před operací, které obsahují např. informace o tom, jak je třeba upravit užívání některých léků, doporučení o vysazení kouření apod.

Průběh plastické operace paží

Operace probíhá v celkové anestézii.

Při zákroku je odstraněna nadbytečná podkožní uvolněná tkáň, je vypnuta povislá kůže a v případě potřeby jsou odsáty tukové přebytky.

Pokud je prováděn klasický „arm lift“, je řez veden od lokte do podpaží. V některých případech, kdy valy paží nejsou tak rozsáhlé, se provádí menší zákrok, tzv. „mini arm lift“.

Při operaci jsou pro omezení vzniku seromu (tkáňové tekutiny), a tím vytvoření optimálních podmínek pro hojení, zavedeny drény, které jsou zpravidla druhý den po operaci odstraněny

Po plastice valů paží

Operovaná oblast může být po výkonu oteklá, mohou se objevit modřiny a pacient někdy cítí bolest, kterou je možné tišit běžnými analgetiky.

Stehy se používají vstřebatelné, není je tedy třeba odstraňovat.

Pacient zůstává 1 až 2 dny po výkonu na klinice, záleží na pooperačním stavu a rozsahu zákroku.

Pro zdárné hojení a optimální výsledek operace je důležité dodržovat svědomitě veškerá doporučení a rady operatéra. Nepřetržité nošení elastického prádla a šetření paží jsou prvním předpokladem úspěšné rekonvalescence. Je také důležité paže po dobu 2 až 3 týdnů po zákroku nezatěžovat a celkově dodržovat klidový režim.

Velmi důležitá je také péče o jizvy.

Péče o jizvy

Řez je při klasické plastice paží veden od lokte do podpaží a jizva může mít individuální šířku a charakter. Správná péče o jizvy má podstatný vliv na to, jak budou paže vypadat po zahojení a jak estetický bude výsledek.  Proto je navýsost nutné, aby pacient péči o jizvy nezanedbal.

Od 14. dne po operaci jizvy masírujeme a promazáváme. Při masáži tlačíme prstem na jizvu přibližně 15 vteřin takovou silou, až nehet prstu zbělá. Poté prst posuneme po jizvě o kousek vedle a opakujeme. Postupujeme takto po celé délce jizvy na obou pažích. Masáž opakujeme 5x denně. Pro snadnější masáž je možné použít mastný krém.  V případě, že společně s plastikou paží byla provedena i liposukce, je výhodné provádět masáž s použitím dřevěného či plastového válečku na těsto.

Pozor však, po jizvě se nepřejíždí, aby nedošlo k jejímu narušení.

Pro podporu hojení, zrání a změknutí jizvy lze aplikovat v lékárně dostupné silikonové plátky na krytí jizev nebo masti.

Aby nedošlo k pigmentaci jizev, měly by jizvy zůstat chráněné před sluncem, a to minimálně 3 měsíce po operaci.

Možné komplikace po brachioplastice

Plastika paží je chirurgický zákrok a jako takový je spojena s obecnými riziky operace:

 • krvácením
 • infekce v ráně
 • zhoršené hojení

Při nedodržení pooperačního režimu hrozí špatné přihojení tkání.

Všechny tyto typy komplikací jsou však řešitelné. Jakékoliv potíže by pacient měl neodkladně konzultovat s operatérem.

Kdy je výsledek vidět

Konečný efekt liftingu paží je zřejmý přibližně 6 měsíců po operaci.

 

Rychlé informace

Anestezie: celková
Délka operace: 2 až 3 hodiny
Délka hospitalizace: 1 až 2 dny
Návrat do normálního života: po 2 až 3 týdnech

Po operaci paží

 • Kompresní prádlo: 4 až 6 týdnů
 • Klidový režim: 2 týdny
 • Fyzické šetření: 4 týdny
 • Sport: po 2 až 3 měsících
 • Péče o jizvy
 • Termíny kontrol: po 7 dnech, následná kontrola za 6 týdnů od operace

Cena plastiky stehen

Cena operace závisí zejména na rozsahu operace a na tom, zda došlo k pouhé plastice stehen nebo současně i liposukci. Přesnou cenu operace vám sdělíme při první konzultaci.

Cena konzultace: 500 Kč

Kontaktujte nás s dotazy

Nebo rovnou zavolejte : 774 301 534

  Podrobné informace k Ochraně osobních dat najdete zde