Liposukce

Sportujete, stravujete se zdravě, a přesto se nemůžete zbavit bochánků v některých partiích? Nebo jste zhubli, ale tukové polštářky někde stále zůstávají, ať děláte, co děláte? Případně patříte k těm, co dlouhodobě bojují s nadváhou a mají problém s motivací zhubnout? Těm všem umíme pomoci za použití liposukce. Bříško, boky, stehna, kolena nebo podbradek, které trápí naše klienty nejčastěji, umíme vytvarovat a přiblížit tak celou postavu mladistvému ideálu krásy.

O liposukci

(tumescentní liposukce)

Pro koho je liposukce určena

Liposukce je zákrok určený ženám i mužům, kteří chtějí formovat určité partie těla, tedy lokálně. Někteří pacienti se mylně domnívají, že prostřednictvím liposukce celkově zhubnou. Platí, že liposukcí docílíme vyvážených proporcí a vytvarujeme postavu, takže pak působí štíhlejším dojmem. Ne nadarmo se v angličtině označuje liposukce pojmy body-contouring (konturování těla) nebo body-sculpturing (sochání těla).

Oblastmi, kde tuk nejčastěji odsáváme je u žen bříško, hýždě, boky, vnitřní a vnější stehna, kolena, vnitřní paže nebo podbradek. U mužů se tuk hromadí především v oblasti břicha, boků nebo podbradku.

Při odsátí dochází k trvalému odstranění tukových buněk. Při stabilní hmotnosti je tedy výsledek trvalý. To všem neznamená, že stávající tuková tkáň nemůže růst, takže pokud by případně došlo k podstatnému ztloustnutí, může se stát, že se objeví deformity mezi odsátými a neošetřenými oblastmi. Proto je pro dlouhodobý výsledek zákroku důležité, aby váha pacienta byla víceméně stabilizovaná a nedocházelo k hmotnostním výkyvům.

Správně provedená technika liposukce zaručuje efektivní, přesný a šetrný zákrok, který může podstatně vylepšit tělesné kontury a tím kvalitu života pacienta.

Před operací

S lékařem během konzultace prodiskutujete, které oblasti  je možné odsát a jaký může být realistický výsledek liposukce. Budete poučeni o tom, jak se připravit na zákrok v souvislosti se zvolenou anestezií a obdržíte Pokyny před operací.

Je důležité, aby byl pacient v době operace a poslední tři týdny před ní naprosto zdravý. To se týká i ev. banálních infekcí a viróz, o kterých pacient musí chirurga informovat. 

Pokud je vaším snem mít ploché rovné bříško, domluvte si konzultaci, rád vám poradím.

Ještě byste měli vědět o liposukci...

 
Liposukce je estetickou operací. Není tedy život zachraňující a proto je třeba důkladně zvážit všechny okolnosti a možná rizika. Svým pacientům vždy kladu na srdce tyto informace:

  • U liposukce nikdy neodsáváme veškerý tuk. Mohly by vzniknout nerovnosti, hrbolky nebo dolíky. Nějaká vrstva tuku zůstává vždy zachována.
  • Rozsah liposukce je limitovaný, pokud  se během výkonu objeví výrazné krvácení, pak je třeba liposukci přerušit.
  • Liposukce nelze provádět opakovaně donekonečna.
  • Efekt liposukce závisí na správné postoperační péči – je v podstatné míře v rukou pacienta,  jaký bude výsledek liposukce. Efekt je ovlivněný tím, zda pacient/ka nosí pravidelně a dostatečně dlouho kompresní prádlo, provádí masáže a válečkování odsáté oblasti apod.

Rychlé informace

Anestezie: lokální či celková
Délka operace: 1 až 2 hodiny
Délka hospitalizace: 0 až 1 den
Návrat do normálního života: po 1 týdnu

Po liposukci

Omezení po operaci:

  • kancelářská práce a řízení automobilu: po 3 dnech
  • sport: po 4 až 6 týdnech (v závislosti na kondici)

Pooperační prádlo: 6 až 8 týdnů

Termíny kontrol: po 7 dnech, následná kontrola za 6 týdnů od operace

Cena operace

Cena liposukce závisí na rozsahu ošetřených oblastí a zvolené technice, potažmo také volbě typu anestezie (lokální či celková). Přesnou cenu operace vám sdělíme po první konzultaci, ze které výše uvedené parametry vyplynou.

Cena konzultace: 500 Kč

Před a po

Recenze

Katka

Abdominoplastika, Abdominoplasty, Bauchdeckenstraffung

Operaci jsem podstoupila 14.7.2020 z estetických důvodů, mohu vřele doporučit! Přístup MUDr. Radka Lhotského byl vic než profesionální. Je to skvělý člověk, mimo jiné má ohromné charisma, je to zkrátka božan!! Holky a dámy, neotálejte, nelituje peněz a >>>


zdroj: Estheticon.cz

Hana

Abdominoplastika

Chci poděkovat za skvělý přístup celého personálu, ochotu a pochopení. S výsledkem operace jsem velice spokojená.


zdroj: Osobní doporučení

drevenka406829

Abdominoplastika, Abdominoplasty, Bauchdeckenstraffung

Než jsem podstoupila tuto operaci, obešla jsem si několik nemocnic /trvalo mi to rok/ až mě zaujala Nemocnice ve Vysokém nad Jizerou, kde díky lidskému a sympatickému přístupu pana doktora Lhotského jsem se konečně rozhodla. Nyní mám pár týdnu po operaci, jsem >>>


zdroj: Estheticon.cz

Monika

Abdominoplastika, Abdominoplasty, Bauchdeckenstraffung

Podstoupila jsem abdominoplastiku u pana Dr. Radka Lhotského a jeho profesionální přístup před i po výkonu hodnotím velice kladně. S provedením zákroku jsem nad míru spokojená. Mohu jedině doporučit!


Zdroj: Estheticon.cz

KONZULTACE