Deep plane necklift​

Podbradek a povolená kůže na krku patří k častým estetickým problémům, které trápí muže i ženy. Většina plastických chirurgů používá k rejuvenaci krku operaci zvanou necklift. Pokud se však necklift provede jen povrchově, výsledek vydrží jen po určitou omezenou dobu a po čase nastane recidiva – tkáně krku se opět povolí. Proto volím ve většině případů u svých pacientů deep plane neck lift – pokročilou techniku, která se zaměřuje na modelaci a korekci hlubokých struktur krku.

Deep plane necklift

Co je deep plane neck lift

Technikou deep plane neck lift rozumíme operaci, při které se chirurg zaměřuje na hluboké struktury krku (deep plane = hluboká vrstva). Ty jsou totiž na vině nadměrného a esteticky nelichotivého zvětšení objemu tkání v oblasti pod bradou.

 

Proč deep plane necklift?

Je prokázáno, že odstranění podbradku například pouze samotnou liposukcí nebo jinými méně invazivními technikami nemusí být zcela úspěšné k dosažení požadované kontury čelisti zejména proto, že se neodstraní nejhlubší depozita tuku uložená pod svalovinou a neošetří se případné další problémové struktury.
Také samotné vypnutí struktur krku při jednodušším neckliftu často v dlouhodobém pohledu selhává.

„Je to podobné, jako když se snažíme stáhnout pivní bříško kalhotami s páskem. Podobně ani stažením krčních struktur nelze krk a podbradek zmenšit. Pásek na bříšku stejně jako vypnuté krční struktury nakonec povolí a vrátí se do původního stavu. Pokud však bříško zhubne, stáhneme ho páskem snadno. Stejné platí i u operace krku. Hubnutí bříška je ekvivalent operačního zákroku v hloubce krku – deep plane neckliftu.“

MUDr. Radek Lhotský

Jedná se o techniku určenou pro zkušené operatéry, kteří se velmi dobře orientují v této anatomické oblasti a dobře zvládají operační techniky estetické chirurgie obličeje. Velkou výhodou této pokročilé techniky je zejména trvanlivost výsledku, který není ovlivněn ani výraznějšími změnami hmotnosti v budoucnu. Proto mnoho pacientů raději volí právě techniku deep plane.

 

Princip operace deep plane necklift

Podstatou operace je tedy odstranění jakýchkoliv přebytečných tkání v oblasti krku tak, aby se dosáhlo co nejlepší kontury přechodu mezi čelistí a krkem, a tím i mladistvého a svěžího vzhledu této oblasti. Jedná se zejména o odstranění nadměrné akumulace tuku mezi svaly v oblasti podbradku, zmenšení podčelistní žlázy, případně redukce zbytnělé svaloviny, která tvoří dno dutiny ústní, a další pokročilé operativní manévry. Současně se při této technice odstraňují tuková depozita v podkoží, a nakonec se vypne svalovina povrchní vrstvy krku – platysma. Kůže se při samotném zákroku u mladších pacientů sama vytvaruje do nové kontury, případně u velkého nadbytku je nutné i její odstranění.

Operaci je možné provést samostatně, zejména u mladších pacientů, kteří nemají prozatím pokles tváře, nebo se kombinuje s deep plane faceliftingem, tedy celkovým pozvednutím tváře.

 

Před operací podrobná konzultace

Deep plane necklift provádíme v celkové anestezii, a tomu také odpovídá příprava na operaci.
Pokud uvažujete o omlazení krku prostřednictvím deep plane neckliftu, sejdeme se nejdříve na konzultaci, během níž mi sdělíte svá očekávání a cíl operace. Vyšetřením zjistím stupeň povolení tkání v oblasti krku, elasticitu kůže a případně množství nahromaděného tuku.

Pokud se prokáže, že jste vhodnou kandidátkou / vhodným kandidátem na deep plane necklift, domluvíme se na termínu operace. Obdržíte ode mě veškeré předoperační instrukce a seznam vyšetření, která je třeba před operací absolvovat.

Mezi nejdůležitější opatření před operací patří:

  • omezit nebo nejlépe úplně vynechat kouření alespoň 2 týdny před operací – kouření má negativní vliv na hojení ran
  • vysadit nebo upravit užívání léků ředících krev (např. Acylpyrin, Alnagon, Anopyrin, Godasal, Aspirin, Mironal nebo Warfarin)

Veškeré Pokyny před operací a seznam vyšetření naleznete zde.

 

Průběh operace

Zákrok provádíme v celkové anestezii. Prostřednictvím řezu v délce 4 až 5 cm, který je skrytý pod bradou, upravujeme jednotlivé vrstvy tkáně – tuk, svaly a platyzma, slinná žláza. Po provedení všech operativních manévrů ránu na bradě pečlivě uzavřeme několika stehy.

 

Možné komplikace při deep plane neckliftu

Hlavní riziko této operace spočívá v krvácení v časném pooperačním období a v případě zákroku zahrnujícího ošetření podčelistní žlázy pak hromadění tekutiny v oblasti krku. Riziko poškození nervů, které se v okolí vyskytují je velmi malé, protože jsou lokalizovány spíše mimo bezprostřední operační pole. Všechna rizika se snažíme samozřejmě eliminovat

 

Hojení a rekonvalescence po operaci deep plane necklift

Bezprostředně po operaci budete mít oblast krku oteklou a mohou se vyskytovat větší či menší modřiny. Z ran mohou být vyvedeny drény, jejichž úlohou je zamezit hromadění tekutin a zjednodušit tak hojení ran.

Sprchu si můžete dopřát již 24 hodin po operaci.

Po dobu minimálně 7 dní doporučuji klidový režim s omezením ohýbání hlavy směrem dolů. Po jednom týdnu začínají opadávat otoky a mizet modřiny. Můžete pociťovat tah v místě zpevněného krku či obtížnější polykání. Je také již možné použít lehký make-up. I tak je však dobré omezit sportovní aktivity, a to dle dispozic po dobu 3 až 6 týdnů.

 

Deep plane necklift cena

Cenu operace ovlivňuje zejména její náročnost a délka operace. Cenu deep plane neckliftu vám sdělí lékař při konzultaci.

Rychlé informace

Anestezie: celková
Make up: po týdnu
Sport: po 4 až 6 týdnech
Délka hospitalizace: 1 až 2 dny
Návrat do normálního života: po 2 až 3 týdnech

Fotogalerie

Recenze

Máte zájem o konzultaci?

    Podrobné informace k Ochraně osobních dat najdete zde


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/www/sites/4/site76264/public_html/wp-content/litespeed/css/b07f2645285997f9852d82fe27072e77.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /www/sites/4/site76264/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:126 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler() #1 /www/sites/4/site76264/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(126): md5_file() #2 /www/sites/4/site76264/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(833): LiteSpeed\Optimizer->serve() #3 /www/sites/4/site76264/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(326): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url() #4 /www/sites/4/site76264/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(259): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /www/sites/4/site76264/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->finalize() #6 /www/sites/4/site76264/public_html/wp-includes/plugin in /www/sites/4/site76264/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 126