Sexy pupík a pevné bříško díky abdominoplastice

Autor: MUDr. Radek Lhotský

Abdominoplastika, plastická operace břicha, představuje možnost pro ty pacienty, kteří intenzivně zhubli, nebo pro ženy po těhotenství a porodu, kterým zůstala povislá kůže v oblasti břicha či dokonce diastáza břišních svalů. Ale také pro ty muže a ženy, kterým se postupem času působením stárnutí jednoduše kůže břicha povolí.

Co dokáže abdominoplastika

Pomocí plastiky břicha docílíme vypnutí břišní stěny a odstranění přebytečné kůže. Abdominoplastika může částečně vyřešit i pokožku se striemi, či dokonce během operace dovedeme odstranit menší kýlu nebo rozestup břišních svalů – diastázu. Díky plastické operaci břicha tak opět můžete získat zpět ploché a pevné bříško.

Sexy pupík

Často za mnou přicházejí pacientky s přáním, aby jejich bříško vypadalo jako dřív, aby se cítily v létě dobře v plavkách. K tomu nestačí pouhé sešití svalů a odstranění kůže. Pro atraktivní sexy bříško je důležitá další věc: vertikálně orientovaný pupík.

U břicha, které je povolené nebo obsahuje silnou vrstvu podkožního tuku, si můžeme často povšimnout, že pupík se zploští a nabyde na šířku orientovaného tvaru. Takový pupík nelichotí svému nositeli nebo nositelce. A proto se při operaci břicha snažím vždy i o vylepšení pupíku: pupík je třeba přemístit do nové pozice, aby respektoval novou anatomii středu těla, a také ho vytvarovat do podélně svislého tvaru. Současně je nutné, aby nebyly viditelné jizvy po stehu – tzv. sluníčko. Pupík také nesmí být moc velký, což často vidím u pacientek po abdominoplastice z některých jiných pracovišť. 

Mladistvý „sexy“ pupík je tedy s jizvou pěkně vtaženou dovnitř, je podélně oválný a nejsou na něm vidět jizvy. Vždyť jde vlastně o jedinou známku toho, že bylo břicho chirurgicky opraveno, a tak je třeba dbát na to, aby vypadal co nejlépe. Je to vizitka chirurga i pacienta.

Ukázky sexy pupíku vidíte na fotografiích níže.

Před a po

 

Máte-li zájem se mnou zkonzultovat možnost estetického vylepšení Vašeho břicha, domluvte si konzultaci.

 

KONZULTACE