Operace stehen

Působením času dochází ke ztrátě elasticity kůže. Zároveň větší váhové výkyvy v průběhu života mají za důsledek vznik kožních nadbytků nebo dokonce valů v oblasti stehen. Plastická operace stehen je umí odstranit a často v kombinaci s liposukcí celkově zredukovat objem stehen. Dojde tak k vylepšení kontur stehen, zvýšení komfortu při chůzi a k vypnutí kůže stehna, což s sebou přináší celkové zlepšení kvality života pacienta.

O operaci stehen

Kdy se provádí plastická operace stehen

Plastická operace stehen je vhodným zákrokem pro muže a ženy, které za sebou mají radikální redukci hmotnosti, po které se kůže nevrátila do své původní formy, vytvořily se kožní nadbytky a valy. V záhybech kůže bývá ztížená hygiena a mohou vznikat ekzémy.

Kandidátem pro tuto operaci mohou být i starší osoby s výrazně povolenou kůží vnitřních stehen.

Tato operace se s výhodou kombinuje s liposukcí, která pomůže odstranit nežádoucí tuk.

Plastickou operací stehen je možné výrazně esteticky vylepšit tvar stehen a celkově pacienta namotivovat k udržení získané kondice a hmotnosti.

Před operací

Výběr správného operatéra a konzultace před operací jsou zásadním krokem ke zdařené operaci. Během konzultace lékař zhodnotí stav dané oblasti, zejména míru kožních přebytků a ev. doplnění plastiky stehen o liposukci.

Plastický chirurg s  pacientem detailně probere metodu operace a informuje ho o Pokynech před nástupem na operaci.

Jelikož plastická operace valů stehen probíhá v celkové anestézii, jsou součástí předoperační přípravy nutná předoperační vyšetření.

Péče o jizvy

Řez při plastice stehen vede zpravidla z třísel, po vnitřní straně stehna směrem ke kolenům. Následné jizvy nebývají vždy úplně nejhezčí a s tím je třeba počítat. Pro lepší šanci na dobré zhojení je vhodné jim věnovat určitou péči:

Od 14. dne po operaci jizvy masírujeme a promazáváme. Masáž probíhá tak, že prstem tlačíme na jizvu přibližně 15 vteřin takovou silou, až lůžko prstu zbělá. Poté prstem posuneme o kousek vedle a opakujeme. Postupujeme takto po celé délce jizvy na obou stehnech. Masáž opakujeme 5x denně. Pro snadnější masáž je možné použít mastný krém. V případě provedení liposukce je výhodné provádět masáž s použitím dřevěného či plastového válečku na těsto.

Aby nedošlo k pigmentaci jizev, měly by jizvy zůstat chráněné před sluncem, a to minimálně 3 měsíce po operaci.

Myslíte si, že by Vám lifting stehen pomohl získat ztracenou formu Vašich nohou? Objednejte se na konzultaci, rád s Vámi možnosti a podrobnosti operace proberu.

Související operace

Pacienti po významném úbytku váhy řeší často převisy nebo přebytky kůže i v jiných partiích než na stehnech. Proto se plastika stehenních valů často kombinuje s těmito výkony:

Pokud liftujeme více partií těla, označujeme zákrok jako Body lift.

Pokud si nejste jistí, jaký zákrok by byl vhodný pro Vás nebo v jakém pořadí je ideální zákroky provést, domluvte si konzultaci u MUDr. Lhotského.

 

Rychlé informace

Anestezie: celková
Délka operace: 2 až 3 hodiny
Délka hospitalizace: 1 až 2 dny
Návrat do normálního života: po 2 až 3 týdnech

Po operaci stehen

  • Kompresní prádlo: 4 až 6 týdnů
  • Klidový režim: 2 týdny
  • Fyzické šetření: 4 týdny
  • Sport: po 6 týdnech
  • Péče o jizvy
  • Termíny kontrol: po 7 dnech, následná kontrola za 6 týdnů od operace

Cena plastiky stehen

Cena operace závisí zejména na rozsahu operace a na tom, zda došlo k pouhé plastice stehen nebo současně i liposukci. Přesnou cenu operace vám sdělíme při první konzultaci.

Cena konzultace: 500 Kč

Recenze

Iri

Bra-Line Lift, Valy stehen

Chtěla bych zde velmi vychválit pana MUDr. Lhotského. Podstoupila jsem u něho operaci valu stehen a operaci Lift zad. Všem bych chtěla pana doktora doporučit.


zdroj: Estheticon.cz

KONZULTACE