Zvětšení prsou​

Zvětšení prsou patří k nejčastějším estetickým operacím. Krásná prsa jsou taková, která jsou správně velká v poměru k ostatním tělesným proporcím ženy, mají perfektní tvar a symetrii. Právě augmentace s pomocí silikonových implantátů je zákrok, který mnoha ženám dopomůže k novému sebevědomí a životu s ideálními prsy. Jen si to představte – odložíte všechny push-up podprsenky, vaše tvary se budou krásně žensky rýsovat v halence, tričku i bikinách, v milostném životě zmizí veškeré zábrany. Zvětšení prsou prsními implantáty je osvědčená bezpečná operace, která přináší okamžitý a viditelný efekt. Pojďme si povědět, co augmentace obnáší.

Zvětšení prsou s implantáty

(mammaplastika, augmentace)

Kdo může zvětšení prsou podstoupit

Některé ženy mají genetické predispozice pro malá prsa. U jiných nastane atrofie (úbytek) prsní žlázy po porodu, těhotenství, v důsledku radikálního zhubnutí. Některé pacientky přicházejí s přáním odstranit asymetrii prsou, ať již vrozenou nebo po úraze.

Pro zvětšení prsou neexistuje horní věková hranice. Důležité je, aby pacientka byla v dobrém zdravotním a psychickém stavu. Minimální věk je většinou 18 let, protože v té době je již vyvinutá prsní žláza.

Pokud plánujete augmentaci po porodu, pak doporučujeme odstup minimálně půl roku od porodu, a to i když žena nekojila, protože teprve pak získá tělo svou rovnováhu.

Pozdější těhotenství není překážkou pro plastiku prsou, kojení je možné i po operaci, ale radím svým pacientkám, aby plánování rodiny odložily alespoň rok po operaci, když jsou již prsa plně stabilizovaná. Těhotenství je totiž spojeno s mnoha změnami, které by se mohly negativně projevit na vzhledu operovaného poprsí.

Je dobré mít na paměti, že augmentace nevyřeší všechno. Operaci by tedy měly podstoupit ženy, které mají realistická očekávání a rozhodují se o operaci svobodně, nikoliv na nátlak svého okolí.

„Odbornost, profesionalita a realistická očekávání jsou předpoklad spokojenosti každé pacientky, každého pacienta. “ MUDr. Radek Lhotský

Augmentace prsou pomocí prsních implantátů, MUDr. Radek Lhotský

Konzultace před augmentací

Konzultace s plastickým chirurgem je podstatnou součástí úspěšného zvětšení prsou. Lékař kromě informací o vašem zdravotním stavu získá představu o vašem očekávání, a to zejména o velikosti nového poprsí.

Při určitých indikacích je možné zvětšení prsou kombinovat s modelací prsou, někdy se pro lepší estetický výsledek, zvláště u velmi štíhlých žen s minimem podkožního tuku v oblasti hrudníku, použije k dotvoření ideálního tvaru prsou vlastní tuk. Veškeré možnosti a optimální postup ve vašem případě s vámi právě během konzultace prodiskutuje lékař.

Na základě tělesných dispozic a přání pacientky chirurg doporučí implantát, způsob jeho uložení a operační přístup. Přečtěte si více o prsních implantátech.

Pacientka dostane během konzultace veškeré nutné informace a Pokyny k nástupu na operaci, přesto, pokud by měla pocit, že ji pro správné rozhodnutí nějaká informace chybí, měla by se na ně, třeba i později, doptat.

Výběr implantátu pro zvětšení prsou

Výběr správného implantátu vzniká na základě konzultace pacientky s lékařem. Zda zvolíme anatomické implantáty, ergonomické implantáty nebo kulaté implantáty, ovlivní výchozí stav prsou, fyziognomie pacientky a také očekávání a přání týkající se velikosti a tvaru prsou.  Více o typech, velikostech a druzích implantátů zde.

Jak probíhá zvětšení prsou

Plastika prsou se provádí v celkové anestezii a trvá zpravidla 60 až 90 min.

Lékař na základě fyziognomického stavu pacientky zvolí nejvhodnější metodu uložení implantátu. Je to rozhodnutí velmi individuální a záleží na kvalitě a velikosti žlázy, kvalitě kůže a podkoží a také síle a kvalitě svalu. Prsní implantáty tak mohou být uloženy pod sval, pod žlázu nebo částečně pod sval (tzv. metoda Dual Plane).

 • Pod sval: tato metoda je velmi rozšířená a používaná i např. u velmi sportovně aktivních pacientek
 • Pod žlázu: výhodou této metody je obecně rychlá rekonvalescence a menší bolestivost. U velmi štíhlých pacientek s minimální tukovou vrstvou v oblasti hrudníku se však může stát, že se okraje implantátu budou rýsovat přes tenkou kůži.
 • Částečně pod sval: prsní implantát je vložen pod sval v horní a střední části prsu, dolní část implantátu se nachází pod žlázou a není kryta svalem. Výhodou této metody je, že při větším napnutí velkého prsního svalu nedochází k pohybu implantátu, což je často kritickým bodem ostatních technik.

Implantát může být vložen principiálně třemi operačními cestami:

 • Podprsní rýhou (submamárně): Je velmi přehledný pro operatéra a umožňuje tak dobrou orientaci a precizní vložení implantátu na správné místo. Jizva dlouhá přibližně 5 cm je navíc schována v podprsní rýze, kde je po zhojení velmi nenápadná. Další výhodou je, že při případné reoperaci lze využít stejný přístup a není třeba způsobit další jizvu. Tento přístup je nejčastěji volený na naší klinice.
 • Dvorcem (periolárně): má-li dvorec dostatečný obvod, lze využít tento přístup a omezit tlak na ránu, který může někdy při větších implantátech vzniknout při řezu v podprsní rýze. S vložením implantátu lze případně korigovat velikost prsního dvorce. Nevýhodou je vyšší riziko infekce a někdy může dojít ke zhoršení citlivosti prsního dvorce, případně k problémů s kojením. Tento přístup je vzácně volený na naší klinice.
 • Podpažím (axiliárně): jizva při tomto způsobu vzniká v podpaždí a je tedy běžně skrytá. Není to však vhodný způsob při vkládání příliš velkých implantátů. V případě reoperace se využije většinou podprsní rýha, což znamená dodatečnou jizvu. Tento typ přístupu nepoužíváme.

Během výkonu je nutno vytvořit prostor pro vložení implantátu odpovídající jeho plánované velikosti. Prostor se vytváří buď pod prsní žlázou, nebo pod prsním svalem. Správnost plánované velikosti implantátu je možno během operace ověřit vložením testovacího zkušebního implantátu stejného objemu. Poté se implantát vloží do kapsy a umístí se ve správné pozici. K implantátu je velmi často zaveden aktivní odsávací drén. Operační rána se šije v několika vrstvách. Preventivně jsou podávána antibiotika. Ještě na operačním sále je pacientka oblečena do elastické kompresní podprsenky, která fixuje implantáty ve správné poloze.

Pooperační režim a péče

Pacientka odchází po plastice prsou do domácí péče zpravidla druhý den po operaci. Před propuštěním jsou většinou odstraněny drény. Na cestu domů je dobré si zajistit odvoz.

Další týden v domácí péči by pacientka měla mít klidový režim. To znamená zejména vyvarovat se větší fyzické aktivity, ležení na břiše či na boku, práci v předklonu, uklidu, luxování, vzpažení nebo zvedání těžkých břemen nebo dokonce dětí. Je možné, že pacientka bude unavená a bude více odpočívat. Případné bolesti lze tišit běžnými analgetiky.

Sprchovat je možné od třetího pooperačního dne, popř. po odstranění drénů. Bílé náplasti zůstanou na ráně 10-14 dní, sprchováním se neodlepí. Rány desinfikujte bezbarvým sprejem (např. Cutasept, Octenisept).
 Stehy jsou vstřebatelné a většinou není třeba je odstraňovat.

S omezenou fyzickou aktivitou je možné začít již po měsíci.
 Kancelářská práce a řízení automobilu je možné po cca 1 týdnu, pokud ustoupí nejintenzivnější bolesti.
 Sport doporučujeme až po 6 týdnech od operace.

Při použití anatomických implantátů se snažte spát maximálně na zádech, obložte se polštáři, abyste se nemohla otáčet. Pokud je to jen trochu možné, tento režim by byl vhodný po dobu alespoň tří měsíců. U kulatých implantátů je toto pravidlo méně striktní, protože nehrozí rotace implantátu.

Podprsenky typu push-up, švihové sporty jako tenis, squash a golf doporučujeme až po třech měsících.

6 týdnů po operaci je vhodné nosit speciální elastické prádlo 24 h denně, dále pak 2 týdny alespoň přes den.

Ztuhlost bradavek, napětí v prsou, otoky a modřiny patří k běžným pooperačním průvodním jevům, které během jednoho až dvou týdnů vymizí.

Všem pacientkám kladu na srdce, že pooperační péče a zodpovědný přístup těsně po operaci mají zásadní podíl na konečném vzhledu zvětšených prsou. Mezi to patří i správná péče o jizvy.

Péče o jizvy

Jizvy po augmentaci vznikají, jsou však při dobrém hojení po čase téměř neviditelné. Pacientka sama může k jejich správnému vývoji přispět svou svědomitou péčí, a to od cca 14. dne po operaci, kdy jizvy začne masírovat a promazávat. Masáž probíhá tak, že prstem tlačíme na jizvu přibližně 30 sekund, až nehtové lůžko prstu zbělá. Poté prstem posuneme o kousek vedle a opakujeme. Postupujeme takto po celé délce jizvy na obou prsech. Masáž opakujeme cca 3 až 5x denně. Pro snadnější masáž je možné použít mastný krém.

Pozor však, po jizvě se nepřejíždí, aby nedošlo k jejímu narušení.

Aby nedošlo k pigmentaci jizev, měly by jizvy zůstat chráněné před sluncem, a to minimálně 3 měsíce po operaci.

Výsledek zvětšení prsou

Přibližně 3 měsíce po operaci je výsledek většinou možné považovat za konečný. Prsa se stabilizují co do polohy a tvaru. V průběhu let však nelze vyloučit vliv gravitace, kdy může docházet k povolování kůže a tím poklesu poprsí.

Možné komplikace a rizika při zvětšení prsou

Zvětšení prsou je operace jako každá jiná, a i když je současná medicína na vysoké úrovni, může při ní dojít ke komplikacím. Rizika zvětšení prsou jsou téma, které zařazuji vždy do konzultace s pacientkou, protože považuji za důležité, aby o nich věděla a mohla se objektivně rozhodnout, zda operaci podstoupí.

Riziko spojené s augmentací se obecně považuje za přiměřené. Komplikace se při a po operaci v určitém, i když v malém procentu, vyskytují. Mohou vzniknout i přesto, že péče byla poskytnuta řádně, lékaři a ostatní zdravotnický personál neporušil žádné své povinnosti a zdravotní péče byla poskytnuta v souladu s dostupnými poznatky lékařské vědy. Je dobré si uvědomit, že vyšší riziko komplikací mají pacienti nedodržující pokyny lékaře.

Případné komplikace jsou spojené nejčastěji s hojením ran a jedná se např. o infekce, krvácení, neprokrvení tkáně v místě operace nebo vývoj jizev.

„Někdy může dojít ke komplikacím spojeným s implantátem, resp. s reakcí organizmu na vložený implantát. Může se jednat o kapsulární kontrakturu, rupturu, změny bradavky a její citlivosti, změnu pozice implantátu nebo v omezené míře i tzv. anaplastický velkobuněčný lymfom spojený s prsními implantáty (BIA-ALCL). Více o možných komplikacích po augmentaci.“ MUDr. Radek Lhotský

Všechny tyto typy komplikací jsou však řešitelné a je důležité je včas konzultovat s lékařem.

Breast implant illness (BII) – nemoc z prsních implantátů

Jako Breast implant illness (BII) je označován souhrn nesourodých zdravotních obtíží, které pociťují některé ženy s prsními implantáty a které jsou spojovány do souvislosti s augmentací. Nejedná se o klasickou „nemoc“, k BII neexistuje žádná oficiální diagnóza. Mezi možné symptomy BII patří například únava, bolesti kloubů, duševní vyčerpanost (mozková mlha), kožní vyrážky, potravinové intolerance, autoimunitní onemocnění nebo psychické úzkosti.

Téma Breast implant illness je v poslední době v médiích často diskutováno. Je otázka, do jaké míry se jedná o mediální lavinu, či zda je BII skutečnou komplikací při zvětšení prsou. Pravdou však je, že k BII neexistují žádné studie, které by vazbu mezi zdravotními obtížemi a prsními implantáty potvrzovaly, a to i přes úsilí vědců a výzkumy kolem BII, které ve světě probíhají. Dosavadní výsledky zatím prokazují, že prsní implantáty přímo žádnou nemoc nezpůsobují.

Z dostupných zdrojů je zřejmé, že příznaky zahrnuté do symptomů Breast implant illness se rovnoměrně vyskytují napříč socioekonomickými skupinami žen s implantáty i bez nich. Ve své praxi pozoruji u žen po augmentaci převážně radost a zlepšení kvality života. Žen, které se se svými implantáty nesžijí, případně zažívají nějaké zdravotní komplikace, je velmi málo. Pokud komplikace nastanou, lze najít vždy řešení.

Jsem toho názoru, že ženám, které nějaké obtíže po zvětšení prsou pociťují, je třeba naslouchat a jejich problémy řešit. Prvním krokem je konzultace před samotnou operací. Již zde se pacientka dozví o možných rizicích v souvislosti s augmentací a s prsními implantáty. Pokud se nějaké těžkosti následně po operaci skutečně objeví, mělo by následovat důkladné vyšetření odbornými lékaři a na základě toho rozhodnutí o dalších krocích. Jedním z nejzazších řešení Breast implant illness pak může být i explantace prsou – vyjmutí prsních implantátů.

Rozhodnutí o zvětšení prsou, či jiné plastické operaci estetického charakteru, by mělo být určitě dobře zváženo. V tomto smyslu vedu rozhovor s každou pacientkou či pacientem, kteří přijdou na konzultaci.

Kdy je nutná výměna implantátu

U současných prsních silikonových implantátů je životnost cca 10 až 15 let. Pokud žena necítí subjektivní obtíže a při pravidelných mamologických kontrolách se neobjeví pozitivní nález, mohou implantáty zůstat v těle i déle.

Případy, kdy výměnu nebo vyjmutí implantátu provádíme, jsou např.:

 • Prasklý nebo poškozený implantát
 • Pokles a změna tvaru prsou v čase
 • Změna polohy implantátu

„Pacientkám vždy vysvětluji,  že implantát jako materiál většinou vydrží hodně, pokud je to kvalitní značka, nicméně za 10 až 15 let se změní obal, tedy tělo pacientky. Možností je mnoho:

 • povolení kůže
 • nárůst hmotnosti nebo naopak pokles hmotnosti
 • případně další těhotenství.

Vše se může projevit na vzhledu prsou. Toto jsou situace, které dopředu nikdo nemůže odhadnout a nelze těmto změnám prsou nijak předejít. Platí však určitá pravidla. Jedno z nich je jednoznačně velikost implantátu – čím větší si necháte vložit implantát, tím bude životnost kratší. Zde platí jednoduše gravitační zákon, a čím je zátěž na tkáně větší, tím se dříve a více tkáň uvolní.“ MUDr. Radek Lhotský  

V případě reoperací pak existuje celá řada možností, jak prsa znovu vylepšit. Záleží na preferenci pacientky. Ve škále možností je jednoduché odstranění implantátů, výměna implantátů za větší, výměna implantátů a modelace prsou, odstranění implantátů a modelace prsou, odstranění implantátů a nahrazení objemu vlastním tukem. 

V naší praxi používáme kvalitní implantáty certifikovaných značek. Někteří výrobci implantátů poskytují pacientkám záruku v případě určitých komplikací při zvětšení prsou v rámci garančního programu, který přináší nositelkám těchto implantátů výhody, když nastane ruptura implantátu nebo vznikne kapsulární fibróza. Tyto záruční programy nejen že nahradí poškozený implantát, ale mohou i přispět na náklady v rámci reoperace prsou finanční částkou

Měli byste vědět o augmentaci ...

Silikonový prsní implantát je vytvořen z materiálu, který nebude nikdy integrovanou součástí Vašeho těla. V případě, že se rozhodujete podstoupit augmentaci s vložením prsního implantátu, je tedy třeba mít na paměti, že všechny následné operace budou zpoplatněny. Cena za následné úpravy je často vyšší než vlastní primární operace. 

Rozhodnutí pro augmentaci prsou s sebou tedy nese i nemalý finanční závazek do budoucna. 

Kontroly po operaci prsou

Po augmentaci vás lékař pozve celkem na 2 důležité kontroly: po 1 týdnu, po 6 týdnech a dále dle domluvy vždy alespoň po 1 roce. Platí ovšem, že by se žena po plastické operaci prsou měla objednat na kontrolu vždy, když pocítí jakékoliv změny – zánět, změna tvaru nebo polohy prsou, zatvrdnutí apod. Také po úrazu, prudkém nárazu, pádu na prsa nebo autonehodě je vhodné nechat implantáty zkontrolovat lékařem.

Každoročně je pak doporučováno mamologické vyšetření prsou a ultrazvukové vyšetření implantátu, aby se zhodnotila jeho integrita. 

Rychlé informace

Anestezie: celková
Délka operace: 1 hodina
Délka hospitalizace: 1 den
Návrat do normálního života: po 1 týdnu
Sport: po 6 až 8 týdnech
Těhotenství a kojení: nejdříve rok po zákroku

Co získám augmentací prsou

 • až o několik čísel větší velikost prsou
 • optimální tvar prsou
 • odstranění asymetrie

Po operaci

Omezení po operaci:

 • zvedání těžkých předmětů
 • fyzická námaha
 • po 1 týdnu kancelářská práce a řízení automobilu
 • po 6 až 8 týdnech sport (v závislosti na kondici)

Pooperační prádlo: 6 až 8 týdnů

Termíny kontrol: po 7 dech, po 6 týdnech

Možné komplikace při zvětšení prsou a jejich prevence

Někteří výrobci již dnes zahrnují do svých záručních programů různé garance, jako je např. doživotní záruka výměny implantátu při jeho ruptuře (prasknutí) nebo natržení, finanční kompenzace při ruptuře implantátu nebo výměna implantátu v případě, že dojde ke kapsulární kontraktuře.

Nejlepší prevencí komplikací při augmentaci je volba zkušeného operatéra a dostatečná konzultace před operací. I přesto by každá pacientka měla být předem informována o možných komplikacích po operaci prsou.

Cena zvětšení prsou

Cena augmentace prsou je tvořena cenou samotné operace a cenou implantátu. Ta se liší zejména dle značky nebo typu. Volbu implantátu diskutuje operatér s pacientkou již při předoperační konzultaci a dbá při ní zejména na zdravotní a estetické hledisko. Kolik bude stát vaše operace prsou, se dozvíte během první konzultace s lékařem.

Cena konzultace: 500 Kč

Fotogalerie zvětšení prsou

Pokud Vás zajímají ukázky výsledků augmentace prsou pomocí prsních implantátů, podívejte se na stránku

Recenze zvětšení prsou

Olga S.

Zvětšení prsou

V květnu jsem u Vás podstoupila augmentaci prsou a chtěla bych Vám moc poděkovat za skvělou práci. 🙂 Prsa jsem měla po skoro 6ti letech kojení ve stavu, kdy jsem se sama sobě nelíbila, a teď po operaci se cítím skvěle, vlastně lépe jak před dětmi. Baví mě se oblékat a >>>


zdroj: Osobní hodnocení

Andrea K.

Modelace prsou, Zvětšení prsou

Ze dne na den jsem se rozhodla po 13ti letech pro reaugmentaci u pana Dr. Lhotského a nemohla jsem udělat lépe! Má první augmentace se moc nepovedla,každé prso bylo už od pohledu jiné, jedno šlo nahoru a druhé dolů… >>>


zdroj: Estheticon

PayaMosi

Zvětšení prsou

Dlouhé roky jsem uvažovala o zvětšení prsou, jen jsem si nebyla jistá tím, koho si mám vybrat. Přála jsem si přirozená prsa, která by ladila k mým tělesným proporcím. A tak jsem svá prsa svěřila do rukou opravdového profesionála – MUDr. Lhotského. Společně jsme vybrali anatomické >>>


zdroj: Estheticon

Veronika F.

Zvětšení prsou

Moje zkušenost s klinikou Forme clinic se nese ve velice kladném duchu. Podstoupila jsem zde zvětšení prsou (augmentaci). V první řadě jsem hledala lékaře, který bude na stejné vlně, jak já. Prošla jsem několik klinik a zakotvila u pana doktora Lhotského. Je neuvěřitelný profesionál, naslouchal mým představám a sám přispěl svým >>>


zdroj: Google

Pavlína M.

Zvětšení prsou

Ráda bych se podělila o své nadšení z mé operace prsou ve Formé Clinic v Praze. Trvalo mi roky, než jsem se rozhoupala, kde mám augmentaci podstoupit. Po prostudování mnoha recenzí a zkušeností od jiných klientů jsem se objednala na konzultaci k MUDr. Lhotskému, se kterým jsem již měla zkušenosti s operacemi >>>


zdroj: Google

Hayley Bowfield

Breast augmentation, Brustvergrößerung, Zvětšení prsou

Forme Clinic was recommended to me by a friend (who had undergone eyelid surgery) when I was looking for a doctor to operate on my breasts. I didn’t hesitate and made an appointment with Dr Lhotsky. He is an amazing surgeon and person as well. Everything was explained to me at the consultation, which was online. All >>>


source: Google

Aimee

Breast augmentation, Brustvergrößerung, Zvětšení prsou

My experience with Dr Lhotsky was great. He was very professional and courteous. The breast augmentation surgery was performed under general anesthesia and I felt completely comfortable upon waking up. The nurses were also kind and caring. The result exceeded my expectations.


zdroj: Estheticon

Emedy

Breast augmentation, Brustvergrößerung, Zvětšení prsou

Great Surgeon, great results! After the breast augmentation my results turned out great. He is a great surgeon, very polite and honest. The size of my breasts is perfect and the wounds healed nice. The care at the clinic was exceptional.


Source: Estheticon

Andy

Modelace prsou, Zvětšení prsou

Reaugmentace v prosinci 2021 – pana doktora jsem si vybrala dle recenzí a jsem ráda, že jsem se tak rozhodla. Velká spokojenost, výsledek super, prsa jsou hezčí než poprvé před deseti lety. Rekonvalescence s minimální bolestí. Rozhodovala jsem se cca dva roky, >>>


Zdroj: Osobní doporučení

PMR

Zvětšení prsou

V říjnu jsem podstoupila augmentaci prsou, Mentor anatom 330ml, chtěla jsem hlavně přirozená prsa a celou dobu jsem si nebyla jistá velikostí (bála jsem se, aby nebyly moc veliké), tak jsem to nechala na odborníkovi 🙂 K panu Lhotskému jsem se rozhodla jít hlavně kvůli tomu, >>>


Zdroj: Estheticon

Jana M.

Botulotoxin, Modelace prsou, Zvětšení prsou

U pana dr. Lhotského jsem byla na operaci zvětšení prsou s modelací ve Vysokém nad Jizerou a pravidelně k němu jezdím i na botox. S výsledky jeho práce jsem moc spokojená. Mám prsa, která jsem si vždycky přála, už se za ne nestydím!:) Botulotoxin mi aplikuje tak, >>>


Zdroj: Google

Anet

Modelace prsou, Zvětšení prsou

Jsem týden od operace – augmentace a modelace prsou. Už teď mohu říct, že s prací pana doktora jsem maximálně spokojená. Opravdu má moc šikovné ručičky. Milý pan doktor, kdykoliv potřebuji, zodpoví mi na mé otázky. Za mě mohu jen doporučit.


zdroj: Estheticon.cz

Pavlína

Zvětšení prsou

U pana doktora Lhotského jsem absolvovala augmentaci prsou. Pan doktor je velmi citlivý, empatický člověk a odborník na svém místě. Je evidentní, že svou práci má velmi rád a umí… Konzultace  se nesla v přátelském duchu, diskuze, prostor na dotazy. Operační výkon, >>>


zdroj: Osobní doporučení

Key

Zvětšení prsou

Podstoupila jsem u pana doktora Lhotského augmentaci prsou a upřímně jsem nemohla zvolit lepšího operatéra. Prsa mám nádherná, jizvy jsou krásné, hojení jde velmi dobře a pan doktor je moc sympatický, milý a starostlivý. Moc moc moc děkuji a všem jen doporučuji!!! >>>


zdroj: Estheticon.cz

Silonka

Zvětšení prsou

Chtěla bych zde velmi vychválit pana MUDr. Lhotského. Před měsícem jsem byla na augmentaci ve Vysokým. Pan doktor již při konzultaci byl velmi milý  a vše vysvětlil. V den operace jsme vše ještě prokonzultovali. To, že jsem neměla velké pooperační >>>


zdroj: Estheticon.cz

Kelly

Zvětšení prsou

Po velmi dobré zkušenosti s panem doktorem, jsem se rozhodla u něj podstoupit i augmentaci prsou. Musím říct, že pan doktor Lhotský je opravdu kapacita ve svém oboru s naprosto profesionálním  přístupem. Mockrát děkuji jemu i celému personálu ve Vysokém nad >>>


zdroj: Osobní doporučení

Jana

Zvětšení prsou

O zvětšení prsou jsem se rozhodovala hodně dlouho. Trápila mě malá, povislá prsa. Operace jako takové jsem se ani nebála, ale spíš jestli se povede a s výsledkem budu spokojená. To byl můj největší strach. Teď jediné, čeho lituji je, že mi to moje rozhodování trvalo >>>


zdroj: Chirurgická ambulance Trutnov

Tereza776434

Breast augmentation with lift, Brusvergrösserung mit Straffung, Modelace prsou, Zvětšení prsou

Mockrát děkuji panu doktorovi, že mi splnil můj sen 🙂 Konečně mám krásná prsa, za která se nemusím stydět. Pan doktor je úžasný 🙂 Podstoupila jsem augmentaci vč. modelace s anatomickými implantáty Mentor a nikdo, opravdu nikdo, se mě nezeptal, zda-li mám >>>


zdroj: Estheticon.cz

Michaela300

Zvětšení prsou

Pana doktora Lhotského vřele doporučuji, profesionální a milý přístup. Velikost a tvar prsou jsem nechala na panu doktorovi (silikonové implantáty, objem 255ml). Prsa jsou krásná a vypadají přirozeně. Operace proběhla ve Vysokém nad Jizerou, kde byl moc milý a ochotný personál.


zdroj: Estheticon.cz

KONZULTACE