Po Body Liftu mám takový lepší život

Postbariatrický body lift, abdominoplastika fleur-de-lis, modelace prsou s redukcí
Martina za mnou přišla asi 2 roky po bariatrické operaci, která měla úžasný úspěch a výsledek – redukce váhy o 50kg. Ze zhubnutí se velmi radovala, protože nabyla zpátky svou energii, zvýšila se jí pohyblivost a byla ráda, že dokázala to, od čeho ji mnozí odrazovali. Co jí ale zůstalo, bylo relativně nízké sebevědomí spojené s podstatnými převisy kůže na břiše a povislými prsy. Její přání bylo domodelovat postavu a kožní převisy odstranit.

Možná i vy stojíte před podobným rozhodnutím jako paní Martina, a tak Vám zprostředkovávám zde na webu její příběh a fotografie před a po Body Liftu, protože pro Vás třeba bude inspirací.

Váš MUDr. Radek Lhotský

Domluvte si konzultaci

    Podrobné informace k Ochraně osobních dat najdete zde

Příběh paní Martiny:

Rozhodla jsem se vyprávět svůj příběh, protože jsem se sama velmi dlouho odhodlávala a sbírala odvahu pro bariatrickou operaci, která mi měla pomoci zhubnout kila nabytá v průběhu let.

Je mi 50 let, mám malého vnoučka a jsem velmi aktivní. Silná nadváha mi bránila v každodenních aktivitách a neforemné tělo mi nedovolilo nosit oblečení, které bych chtěla.

To mi velmi vadilo, a tak jsem si v roce 2020 na klinice v Praze domluvila plikaci žaludku. Díky ní jsem skutečně zhubla na váhu, se kterou jsem byla spokojená. Tím ale nebyl ještě mému trápení konec. Zůstala uvolněná kůže na břiše, která visela, těžko se mi vešla do oblečení, a bránila mi v tom, abych si mohla kupovat hezké prádlo. Stahovací prádlo, které jsem musela nosit i v létě, mi způsobovalo nepohodlí a pocení. O prsou ani nemluvím – nebylo to hezké. Navíc vybrat podprsenku byl vyloženě nadlidský úkol. Před manželem jsem se styděla, což třeba nutno poznamenat, byla jakási moje vnitřní nedůvěra v sebe sama, manžel nikdy nic neřekl ….. Ale právě ten dobrý pocit, radost a sebevědomí, bylo to, co mi chybělo.

Do operace se mi nechtělo
Věděla jsem o možnosti body liftu a pana doktora Lhotského jsem dobře znala. Ale protože jsem původně zdravotník, měla jsem velké (a možná zbytečné) obavy z anestezie. Pak se neoperovalo kvůli covidu, pak jsem měla hodně práce a nebyl čas…. Prostě jsem podvědomě hledala jakoukoliv záminku, proč na operaci, a do anestezie, nejít. Jelikož ovšem problémy přetrvávaly a já byla stále nešťastná, domluvila jsem si nakonec konzultaci u pana Dr. Lhotského ve Vysokém nad Jizerou.

Při konzultaci jsem se mohla zeptat na všechno
Pan doktor byl velmi přátelský, otevřený, udělal si na mě spoustu času, mohla jsem se ptát a pro vše měl naprosté porozumění. Vysvětlil mi, co by operoval, že vytvoří pas, zpevní břicho, zmizí mi podbřišek. Modelaci prsou navrhl udělat v jedné operaci s břichem – v jedné narkóze. Získala jsem v něj naprostou důvěru a pocit, že se mu můžu bez obav naprosto svěřit, že to dokáže.

Bez podpory přátel a okolí by to bylo těžší
Moje okolí mě velmi podporovalo, což mi velmi pomohlo. Urazila jsem přeci jen velký kus cesty, absolvovala bariatrickou operaci, změnila životní styl a stravovací návyky a říkala jsem si, že bych to chtěla dokončit, zbavit se posledních trablí a udělat si radost.

Pak se již vše odehrálo celkem rychle – předoperační vyšetření, termín operace a operace. Ve Vysokém byli všichni naprosto úžasní. Pana doktora tam milují, na sále, na oddělení.

Úspěšná operace a rychlé hojení
Během operace bylo odstraněno 3kg tkáně. Vše proběhlo naprosto skvěle, včetně probuzení, kdy jsem se cítila výborně, nebylo mi ani trochu špatně. Operační rány se hojily velmi dobře a rychle.


14 dní jsem si pobyla doma, trochu jsem se šetřila, ale naprosto bez bolestí a bez potřeby jakýchkoliv analgetik. Na břiše jsem trochu cítila tah v jizvách, ale o prsou jsem nevěděla vůbec.
Do práce jsem šla po 14 dnech. Pracuji v kanceláři a se stahovacím pásem a podprsenkou (nosí se 6 týdnů) a s občasným protažením, jsem mohla bez problémů fungovat.
Teď, dva měsíce po operaci nemám na prsou vidět žádné jizvy, na břiše ještě malinko ano. I ty se ale určitě brzy dohojí a časem zmizí.

Takový lepší život
Operace mi změnila život hodně. Mohu si dovolit nosit cokoliv, i těsnější oblečení, nemusím se hlídat, jak v čem vypadám, v plavkách, jestli někde něco nevypadne. Bikiny jsem nenosila nikdy, ale nyní jsem si dokonce pořídila monokiny.
Je to takový lepší život, musím říci. Jsem opravdu spokojená.

Za mě říkám: máte-li podobný životní příběh a váháte, nemusíte mít strach. Jestli víte, že to chcete, nemějte obavy a jděte do toho! Raději dříve než později. Jak řekl můj manžel: „Ten doktor je kouzelník.“

MUDr. Radek Lhotský: „U Martiny jsme provedli modelaci prsou s redukcí a odstranění mírné asymetrie. Bříško bylo zpevněno a upraveno pomocí abdominoplastiky tzv. metodou fleur-de-lis, která je vhodná právě pro pacienty po radikálním váhovém úbytku.“

Body Lift - postbariatrická operace, před a po fotografie, MUDr. Radek Lhotský
KONZULTACE