Nechtěl jsem být tlustý aneb můj Body Lift

Autor: Bohuslav

Je mi 40 let a téměř celý život jsem trpěl nadváhou a jejími důsledky. Dohánělo mě to na každém kroku. Kila mě obtěžovala fyzicky, ale hlavně zatěžovala psychicky, snižovala mi sebevědomí a byla mou celkovou trýzní. Protože jsem ctižádostivý, rozhodl jsem se to jednoho dne změnit.

Můj příběh začal v šesti letech, kdy jsem jako velice hubené dítě strávil několik týdnů kvůli léčbě astmatu v ozdravovně. Díky lékům a speciální stravě jsem přibral za 3 týdny již jako tak malé dítě 25 kg, takže mě ani moji rodiče nepoznali. Celé své dětství jsem pak byl velice tlustý.

V dospělosti jsem podstoupil bandáž žaludku, která mi pomohla zhubnout. Nenaučila mě ale lépe jíst a získat nové životní návyky, a tak to netrvalo ani 3 roky a váhu jsem měl zpět.

Kdybych se měl popsat – jsem velmi pracovitý a také vytížený člověk. Moje práce znamená časté cesty a pobyty v zahraničí. Díky nepravidelnému stylu života jsem obvykle řešil stravu fast foodem. Rád jím, potřebuji mít pocit sytosti, hlavně před usnutím. Dříve jsem se ani moc nehýbal, žádný sport, zato hodně televize …. Svou tloušťkou jsem se dostával čím dál tím více do začarovaného kruhu – necítil jsem se dobře mezi lidmi, více jsem se uzavíral do sebe, byl čím dál tím méně aktivní a skepsi řešil jídlem. Jak se z toho dostat?

 

Breaking point byla Čína

Odjel jsem pracovně do Číny, kde jsem byl v 6 milionovém městě snad nejtlustší. Měl jsem problém dojít si na WC, protože v Číně mají převážně nášlapná WC, takové ty díry v zemi. Díval jsem se z 34. patra hotelu na krásné moře a styděl se jít vykoupat. Mého českého kolegu – sportovce – zastavovaly na ulici dívky a fotily se s ním, zatímco mě si ani nevšimly. Neskutečně jsem žárlil a řekl jsem si, že se musím změnit. Chtěl jsem se taky líbit. Zároveň jsem se chtěl cítit dobře zdravotně, mít více místa v letadle na sedadle, více si věřit. Jeden den jsem si řekl: „a dost“, a začal jsem na sobě pracovat.

 

Seznam byl dlouhý

Seděl jsem v Číně v kavárně, vzal jsem si papír a tužku a napsal jsem si sám pro sebe, co dělám špatně a proč jsem tlustý. Seznam byl tak dlouhý, že kdybych změnil polovinu z něj, musí to mít přeci výsledky! Přestal jsem jíst sladké, začal jsem si kupovat ovoce a zeleninu, vyhýbal jsem se pečivu, knedlíkům a všemu, co jsem věděl, že je špatně. Také jsem omezil jídlo po šesté hodině večer, což bylo asi nejhorší. Já mám totiž největší hlad večer. Takový ten vlčí hlad, a navíc s prázdným žaludkem neumím usnout.

Trvalo to půl roku a měl jsem 20kg dole.

Odměnil jsem se tím, že jsem vzal zase ten můj seznam a hledal jsem, jak změnit další věci. Změnil jsem zcela svůj modus operandi. Vypnul jsem televizi a našel jsem v každodenním harmonogramu čas na sport. Domluvil jsem se v práci, že pro mě budou jezdit o hodinu později, a každé ráno jsem šel na hodinu chodit na pás. Když jsem přijel z práce, převlékl jsem se a šel jsem do posilovny zvedat na hodinu a půl činky.

Za rok jsem měl 45 kg dole. Začal jsem se cítit velice dobře, chodil jsem na procházky, místo auta jsem jel metrem, o víkendu jsem se hýbal.

 Více o Body Liftu

Zmýlil jsem se

Říkal jsem si, že až zhubnu, budu chodit na pláž, budu se koupat, nebudu se muset stydět za svou postavu. To jsem se ale mýlil… Nebylo to tak jednoduché.

Kila byla dole, tuk také, ale kolem celého těla mi teď visela kůže. Styděl jsem se více, než když jsem byl tlustý. Byl jsem u moře, moc jsem se toužil koupat, ale převisy kůže mi vadily svléknout se do plavek. Psychicky jsem byl spokojený, že jsem tak masivně zredukoval svou hmotnost, že jsem to dokázal, ale celkově jsem se kvůli nadbytečné kůži trápil snad víc. Nemohl jsem se ukázat, nosit přiléhavá trička, prostě se pochlubit a zcela si to své nové tělo užít. Bylo to snad horší než být tlustý.

Byl jsem rozhodnutý, že až se vrátím do ČR, nechám si kůži odstranit.

Jak jsem našel MUDr. Radka Lhotského

 

Hledal jsem kliniku, ale nemohl jsem najít žádnou, která by mi operaci mohla v dohledné době provést. Byla doba COVID, operační plány byly omezené. Postěžoval jsem si kamarádovi, že jsem nešťastný, protože jsem na sobě rok tvrdě pracoval a nyní mám povislou kůži a nikde nemohu sehnat pomoc. Kamarád, který pracuje pro firmu, která kooperuje s nemocnicemi, mi slíbil zeptat se v Boleslavi u pana Dr. Lhotského, kterého zná. A bingo. Pan doktor mi zavolal, zeptal se mě na problém a objednal mě na konzultaci.

Dr. Lhotskému jsem hned důvěřoval

Pan Dr. Lhotský si mě získal hned. Není to klasický doktor. Přišel mi jako starý známý, který všechny mé problémy chápe a chce mi s nimi pomoci.

Důvěřoval jsem mu, protože mi všechno vysvětlil. Řekl, co mi bude dělat, jak to bude vypadat, jak dlouho budu mít bolesti a kdy se vrátím do normálního života. To jsou věci, které jsem potřeboval slyšet. Zároveň naše komunikace byla velice přátelská.

Cítil jsem se po dlouhé době psychicky velice dobře a na operaci jsem se těšil, měl jsem velká očekávání. Zase jsem věděl, že se posunu o kus dál.

Odstranění nadbytečné kůže panem Dr. Lhotským

Vše probíhalo podle plánu. Pan doktor mi odsál tuk z boků a odřízl mi nadbytečnou kůži na břiše. Musel mi vyříznout i pupek a umístit do nové pozice

Po operaci jsem měl nějaké bolesti, ale čekal jsem to horší. Nadšení veškerou bolest přebylo. Rekonvalescence probíhala doma, hojení bylo horší, ale to jsem měl vždy, i u předchozích operacích které jsem prodělal v dětství.

Mé nové já a radost obrovská

Operací se mi změnilo úplně všechno! Zvedlo se mi sebevědomí, neměl jsem tu hroznou kůži, která mě tak trápila. Mohl jsem nosit oblečení na tělo. Ta radost byla opravdu obrovská.

A nadšení byli všichni v mém okolí. Viděli tu úžasnou změnu v mém chování. Zlepšila se mi nálada, cítil jsem se neporazitelný a nejlepší, všichni z toho měli radost. Rodina mě velice podporovala od samého začátku. Viděl jsem svou malou dceru, jakou má radost, že má hubeného tatínka, který jí vzal poprvé do bazénu, protože se už nestyděl. Takže ta operace měla vliv na všechny z mého okolí.

 

Co bude dál aneb je to cesta

Pracuju na sobě – posiluju svaly, tvaruju dál postavu, abych vypadal k světu. Stáhnul jsem si do telefonu aplikaci kalorické tabulky, kde si hlídám příjem kalorií i výdaje, a tím přesně vím, co mohu ještě sníst. Hlavní je nepřestat, člověk se nesmí vrátit ke staré rutině. A cvičit, cvičit, hýbat se.

Kromě toho se také připravuji na další operaci, kdy pan doktor Lhotský odsaje tuk ze zad a odstraní převislou kůži z boků. Při první operaci to nešlo udělat všechno, a tak jsme čekali skoro rok, než se tělo po první operaci zahojí a operované regiony se usadí. Tato moje druhá operace je poslední věc, kterou ještě chci absolvovat k úplné spokojenosti. Operace se nebojím a už se těším, až budu mít po operaci.

 

Doporučil bych nebát se!

Řekl jsem si, že musím něco udělat pro sebe, že si to zasloužím. Posledních 10 let jsem dřel 16 až 18 hodin denně. Pracoval jsem po celém světě a teď je ten čas, abych si to vynahradil. Muži mají okolo čtyřiceti let krizi středního věku, kupují si kabriolety, motorky, dělají horší blbosti. A já jsem si řekl, že když ta krize přichází, mohu jí využít ve svůj prospěch.

Operace od doktora Lhotského mi změnila celý můj život k lepšímu. Byla to skvělá volba!

Takže co bych doporučil? Nebát se! 

Čtěte také:

Příběh paní Martiny, která po zhubnutí 50kg podstoupila Body Lift s abdominoplastikou fleur-de-lis a modelací prsou.

Domluvte si konzultaci

    Podrobné informace k Ochraně osobních dat najdete zde

KONZULTACE